logo
08/12
07/12
06/12
2 ...

Стало відомо про загибель полковника «Діда», який керував «привидами Києва»

03-10-2022 09:52241

Стало відомо про загибель полковника «Діда», який керував «привидами Києва»

Під час виконання бойового завдання у повітряному бою в небі над Чорним морем загинув полковник Михайло Матюшенко з позивним «Дід», який очолював групу льотчиків, які стали легендою як «Привид Києва».

Як повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук у Facebook, Михайло Матюшенко загинув у червні, а поховають його в Бучі лише тепер.

«Під час виконання бойового завдання у повітряному бою героїчно загинув, захищаючи небо країни, полковник Збройних сил України Матюшенко Михайло Юрійович (08.01.1961-26.06.2022). Він був з Бучі і загинув у небі над Чорним морем.

Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній.

Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Маючи активну громадянську позицію, очолював громадське формування охорони правопорядку.

Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко – позивний «Дід» – передавав молодшому поколінню.

І лише тепер ми маємо право розказати правду: «Привид Києва» очолював льотчик з Бучі», - повідомив Федорук.

За його слоавми, з приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. Усі пілоти із «Київських привидів» поверталися живими.

«В одну із ночей Дід кинувся у повітряний бій на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. І що ви думаєте? Вони відступили!», – згадують один з епізодів побратими.

Згодом він прийняв рішення посилити південний та східний фронти: «Коли Дід дізнався про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, рішення було прийнято. Так почалася нова операція».

Для Михайла Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, і його довго шукали.

2 жовтня, як повідомив мер Бучі, тіло полковника змогли повернути додому.

Прощання з Михайлом Матюшенком відбудеться 3 жовтня, о 14:00, у Бучі.

«Вічного польоту вам, полковнику Матюшенко!

Щирі співчуття родині загиблого і особисто дружині Ларисі Матюшенко, депутатці Бучанської міської ради.

Вічна слава і шана нашому Герою!», - написав він.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news