logo
03/02
02/02
01/02
2 ...

Уряд схвалив надання гуманітарки країнам Африки і Азії на 900 млн грн

25-11-2022 20:06284

Уряд схвалив надання гуманітарки країнам Африки і Азії на 900 млн грн
Фото: Укрінформ

Кабмін схвалив надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії у вигляді зерна пшениці чи кукурудзи загальним обсягом до 125 тис. метричних тонн.

Про це сказано у постанові уряду.

Зокрема, МВС і Держслужбі з надзвичайних ситуацій доручили «забезпечити надання товарів гуманітарної допомоги - зерна пшениці (не нижче 3 класу) та/або зерна кукурудзи загальним обсягом до 125 тис метричних тонн» шляхом поставки до Судану, Ємену, Кенії та Нігерії.

Міністерству внутрішніх справ (для Державної служби з надзвичайних ситуацій) виділили 900 млн грн для закупівлі та поставки до держав Африки та Азії зерна пшениці (не нижче 3 класу) та/або зерна кукурудзи обсягом до 64 тис метричних тонн.

Мінфіну доручили здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

А МЗС має узгодити з ООН та відповідними органами держав Африки та Азії питання щодо поставки товарів гуманітарної допомоги з українських морських торговельних портів до портів призначення (на умовах поставки CIF) та передачі гуманітарної допомоги.

Відповідне рішення ухвалене на виконання указу президента від 14 листопада.

Раніше Президент України Володимир Зеленський доручив надати гуманітарну допомогу державам Африки та Азії.

Як відомо, Україна запустила гуманітарну продовольчу програму Grain from Ukraine, яка передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року.

Leopolis.news