logo
19/04
18/04
17/04
16/04
2 ...

Вирощувати можна, їсти – ні: екоінспектори Львівщини штрафують навіть продавців домашньої черемші

17-03-2023 14:512241

Вирощувати можна, їсти – ні: екоінспектори Львівщини штрафують навіть продавців домашньої черемші
Фото: ілюстративне

Продавцям черемші загрожує штраф від 1700 до 3650 грн незалежно від того, чи продають вони лісову зелень, чи вирощену на власних городах.

Про це «Еспресо.Захід» розповів начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу Держекоінспекції у Львівській області Богдан Катюбін. 

На ринках уже почала з’являтись черемша, або левурда, як її називають на Бойківщині. Та виявляється, зривати і продавати цю популярну весну рослину заборонено, оскільки в Україні вона внесена до Червоної книги.

«Оскільки черемша – рослина червонокнижна, то за її продаж загрожує штраф від 1700 до 3650 грн. Якщо людину затримали в лісі, коли вона зривала черемшу, тоді штраф від 510 до 850 грн, але додатково 62 грн за кожну цибулину за відшкодування збитків, – каже Богдан Катюбін. – Аби зберегти цю рослину проводять спеціальні рейди працівники поліції, ми як екоінспекція та управління лісового господарства. От зараз черемша уже почала з’являтись, то плануємо такі рейди найближчим часом», – розповів Богдан Катюбін.

Чимало людей на ринках продають не лісову, а домашню черемшу. Вона, як правило, світлішого кольору і має не такий насичений часниковий запах. Однак, виявляється, і таку рослину не можна продавати. 

«Люди почали вирощувати на городах, так само як підсніжники і шафран. Але у законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна. Росте на городі – нехай росте, а зривати і продавати не можна. Штраф буде такий самий, як за лісову», – каже Богдан Катюбін.  

Черемша або часник ведмежий – багаторічна трав'яниста рослина родини цибулевих, відома також під народними назвами левурда, леверда, дикий часник. Росте на більшій частині Європи. Рідкісний вид, занесений до Червоної книги України. Природоохоронний статус виду: неоцінений. Причини зміни чисельності: збирання рослин як лікарської та харчової сировини, осушувальна меліорація, вирубування лісів.

Leopolis.news