logo
28/02
27/02
26/02
25/02
2 ...

Урядовці України та Польщі провели переговори щодо розблокування кордону: рішення поки не знайшли

16-11-2023 17:28661

Урядовці України та Польщі провели переговори щодо розблокування кордону: рішення поки не знайшли
Фото: mtu.gov.ua

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності провели перемовини на пункті пропуску «Дорогуськ».

Як повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, ключовим питанням було напрацювання спільних рішень для розблокування кордону.

Українську делегацію представляв заступник міністра Сергій Деркач, представники Державної прикордонної служби та Державної митної служби. З польського боку участь взяли міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик, державний секретар Міністерства Рафал Вебер, представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів, митних та прикордонних служб. Директорат ЄС (DG MOVE) представляла керівниця – Магда Копчинська. Долучились представники офісу єврокомісара з питань транспорту.

Ключова вимога протестувальників – це повернення до системи дозволів. Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона, а в DG MOVE наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі.

Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року.

У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили.

Як зазначено у повідомленні, сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію.

Нагадаємо, Єврокомісія пригрозила покарати Польщу за блокаду кордону.

До поляків, які блокують кордон від українських перевізників, пропонують застосувати санкції – петиція

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках.

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту).

 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news