logo
09/12
08/12
2 ...

Українські перевізники влаштували на кордоні попереджувальний мітинг у відповідь на дії поляків

21-11-2023 15:18349

Українські перевізники влаштували на кордоні попереджувальний мітинг у відповідь на дії поляків
Фото: Суспільне

Сьогодні українські перевізники влаштували попереджувальний мітинг на пункті пропуску «Краківець-Корчова».

Організатори стверджують, що це відповідь на блокаду поляками трьох пунктів пропуску, повідомляє «Суспільне».

Мітинг організували члени громадської організації «Міжнародні автомобільні перевізники України». До акції долучилися перевізники та водії. Мітинг стартував о 10:30.

«Водії дуже нервові. Не знаю, довго то тривати не може. Я думаю, що однозначно цю проблему треба вирішувати і чим швидше, тим краще і для України, і для поляків. Можу сказати, що ми не чекали такого від поляків», – каже перевізник Микола Коник.

Перевізники розмістили на вантажівках плакати з написами: «Зніміть блокаду — поверніть українських водіїв додому», «Справжнє братерство — це не дискримінація», «Разом сильніші», а також «Втратить Україна — втрачатиме Польща» українською та англійською мовами.

Організатор події Володимир Михалевич каже, захід спрямований на те, аби закликати польських перевізників припинити блокаду пунктів пропуску: «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорохуськ» та «Рава-Руська-Хребене». Адже це негативно впливає на економіку і шкодить обом країнам. Також через блокаду сотні водіїв не можуть повернутися додому.

«Водії стоять там по 7-10 днів, живуть там в нелюдських умовах. Тому що групка терористів, я інакше їх не назву, заблокувала кордон. Чому терористи? Бо фактично взяли в заручники наших водіїв і їх не випускають додому. Наші машини стали складами на колесах. Вони завантажені, виїхати, в'їхати не можуть. Зараз акція є попереджувальна, ми хочемо показати, що ми за розблокування кордону, за спільну роботу, за те, щоб нагодувати Європу, бо всі розуміють, що світові потрібне українське зерно», – наголосив Володимир Михалевич.

Мітинг триватиме до 21:00.

Фото: Суспільне

У мережу виклали перелік блокувальників польсько-українського кордону

 

Нагадаємо, раніше Левко Прокіпчук зареєстрував на сайті Президента України петицію про застосування санкцій до осіб, причетних до блокування українських перевізників.

Через блокування польськими перевізниками кордону у чергах застрягли майже 3 тисячі вантажівок.

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках.

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту).

 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news