logo
24/02
23/02
21/02
20/02
19/02
17/02
2 ...

Словацькі перевізники таки планують завтра блокувати кордон з Україною

30-11-2023 16:41542

Словацькі перевізники таки планують завтра блокувати кордон з Україною
Фото: UNAS

Спілка перевізників Словаччини планує здійснювати блокування руху вантажного автотранспорту перед пунктом пропуску «Вишнє-Нємецке», суміжному з українським пунктом пропуску «Ужгород», 1 грудня з 16:00.

Про це повідомляє ДПСУ із посиланням на Прикордонну поліцію Словацької Республіки. 

При цьому зазначається, що перевезення гуманітарної допомоги та військової допомоги, живих тварин, пального та охолоджених вантажів блокуватися не буде. Інші вантажі на виїзд зі Словаччини будуть пропускати в обмеженій кількості, по 4 вантажівки за годину.

Про терміни завершення таких дій не повідомлялося. 

З огляду на це прикордонники просять врахувати можливі ускладнення руху автотранспорту перед пунктом пропуску «Ужгород». 

Нагадаємо, раніше Словацька асоціація перевізників (UNAS) заявила, що уже цієї п’ятниці, 1 грудня, може заблокувати пункт перетину кордону з Україною «Вишнє Нємецьке» з вимогою скасувати лібералізацію перевезень для української сторони.

Згодом голова словацької спілки перевізників Станіслав Скала пообіцяв почекати з ухваленням рішення щодо блокади «Вишнє Нємецьке» до зустрічі міністрів транспорту країн ЄС 4 грудня, які мають обговорити ситуацію.

Як повідомляли, з 6 листопада учасники акції на території Польщі перекривають рух вантажівкам на трьох напрямках – у пунктах пропуску «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Гребенне» та «Ягодин – Дорогуськ».

Одна з головних вимог організаторів протестів – повернення до практики видачі дозволів для українських вантажоперевізників і зменшення їхньої кількості від довоєнного рівня, коли видавали до 200 тис. дозволів на рік. Крім того, перевізники хочуть, щоб порожні польські вантажні автомобілі, які повертаються з України до Польщі, могли проїжджати кордон без еЧерги і не чекаючи 10-12 днів. Також, перевізники вимагають посилити правила перевезення за ЄКМТ (сертифікат Європейської конференції міністрів транспорту).

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news