logo
26/04
25/04
24/04
23/04
22/04
2 ...

Масове отруєння у Львові: медики дали поради, як не опинитись на лікарняному ліжку

11-06-2019 14:41698

Масове отруєння у Львові: медики дали поради, як не опинитись на лікарняному ліжку
Фото: Ілюстративне фото

Влітку традиційно захворюваність на гострі кишкові інфекції посідає одне з провідних місць, особливо – серед дітей. Медики дали поради, як уберегтися від отруєнь у теплу пору року

Про це пише Depo.Львів із посиланням на поради Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Загальні клінічні прояви гострих кишкових інфекцій — загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7 днів.

Медики застерігають, збудники кишкових інфекцій стійкі у зовнішньому середовищі. Так, наприклад сальмонели досить стійкі до дії чинників навколишнього середовища. Вони зберігають життєздатність у воді водойм від 3 днів до 3 місяців, у морській воді — до 27 днів, у маслі — до 200 днів, у молоці — до 2 років, у м'ясі — від 12 днів до 6 місяців, а в заморожених продуктах — до 750 днів.

Фактори, що сприяли захворюваності на кишкові інфекції: продукти придбані в організованій торгівлі (кисло-молочна продукція, м'ясні вироби, овочі та фрукти), придбані на ринках міста, в т. ч. стихійних, також порушення правил особистої гігієни у вогнищах ГКІ, правил приготування та зберігання харчових продуктів в домашніх умовах.

Профілактичні заходи:

1. Купуйте харчові продукти тільки в об'єктах торгівлі за наявності відповідних документів.

2. Готуйте їжу, особливо тваринного походження, дотримуючись загальноприйнятих рецептур, особливо стосовно теплової обробки.

3. Вживайте приготовану їжу без зволікання. Не залишайте її при кімнатній температурі більш ніж на дві години.

4. Ретельно дотримуйтесь термінів зберігання харчових продуктів та рекомендованих температур. Одразу охолоджуйте всі приготовані продукти (бажано нижче 5° C).

5. Приготовану заздалегідь їжу підігрівайте за температури не нижче 60 — 70°, забезпечуючи рівномірне прогрівання страви.

6. Уникайте контакту при зберіганні сирих і готових харчових продуктів, між продуктами тваринного та рослинного походження користуйтесь окремими кухонними приладами і обладнанням, такими як ножі і обробні дошки.

7. Мийте руки якомога частіше, після кожного повернення додому, відвідування туалету, догляду за хворими, перед кожним прийомом їжі.

8. Мийте гарячою водою всі поверхні і кухонні приладдя, що використовуються для приготування їжі.

9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин. Тримайте житло вільним від гризунів та побутових комах.

10. Використовуйте чисту воду з відомих джерел.

11. Під час відпочинку на природі використовуйте тільки бутильовану воду. Важливо вживати лише кип'ячену воду, не пийте сиру воду з колодязів і відкритих водойм, з автоцистерн.

12. Купайтеся тільки у визначених для цього місцях, краще у водоймах з протічною водою, під час купання не заковтуйте воду.

13. Вживайте добре вимиті фрукти та овочі. Не купуйте розрізані кавуни та дині, закриті плівкою (під плівкою створюються умови для скупчення бактерій).

14. Своєчасно видаляйте з дому побутове сміття, збирайте його в ємності, недоступні для дітей, домашніх тварин, гризунів, комах.

15. Не дозволяйте дітям гратися біля місць тимчасового зберігання твердих побутових відходів, спілкуватися з бродячими тваринами.

«У випадку виявлення перших ознак гострої кишкової інфекції, терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням!», – йдеться у повідомленні.

Як писав Leopolis.news, 8 червня 2019 року на весіллі у ресторані «Червона Рута» (вул. Хуторівка, 26, Сихівський район) отруїлись гості. На 20:00 10 червня в заклади охорони здоров’я області за допомогою звернулось 44 особи (5 дітей).

Leopolis.news