logo
18/02
17/02
14/02
13/02
12/02
11/02
10/02
2 ...

Листопадові проєкти «Віртуозів Львова»

08-11-201943

Листопадові проєкти «Віртуозів Львова»

У передостанній місяць 2019 року Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова», який цього року святкує свій 25-ий ювілей, готує ексклюзивні проєкти за участі іменитих музикантів.

 

 

 

14 листопада оркестр виступить під орудою Юна Филінга, повідомили Leopolis.news організатори концерту.

Концертна програма «Fylling & Баришевський» об’єднає відомі твори барокових майстрів – Арканджело Кореллі та Йоганна Себастьяна Баха, із камерною версією масштабного полотна Людвіга ван Бетховена – Концертом для фортепіано з оркестром №3 (солюватиме Антоній Баришевський). Також прозвучить Симфонія для струнних №13 Фелікса Мендельсона-Бартольді, створена майстром у зовсім юному віці – у 14 років.

Невід’ємною частиною вечора стане сюїта Е. Ґріґа «З часів Гольдберга», адже інтерпретуватиме її норвезький дириґент. Це неодмінно дозволить слухачам відчути колоритну автентичну енергетику цієї композиції.

23 листопада «Віртуози Львова» виступлять із ще однією цікавою програмою «Lviv Virtuosos & Zukernik». Ім’я швейцарського дириґента Міхаеля Цукерніка, під керівництвом якого й відбудеться подія, належить до плеяди кращих музикантів сучасності. Події за його участі відбуваються у Новій Зеландії, Австралії, Китаї, а також більшості країн Європи. У 2002 році М. Цукернік заснував у Берліні Філармонійний камерний оркестр, який успішно функціонує і досі. Концерти із цим колективом він успішно поєднує із не менш блискучим Камерним оркестром MAV (Будапешт). У його мистецькій біографії десятки міст та колективів. 23 листопада до цього списку долучиться також і Львів. Програма вечора включатиме композиції геніїв музичного мистецтва класицизму та романтизму: П. Чайковського, В.А. Моцарта, Л. Боккеріні та Ф. Шопена.

Два яскравих листопадових проєкти стануть своєрідним стартом майбутньої тісної співпраці оркестру із цими двома диригентами, адже після виступів у Львові за участі музикантів впродовж 25 грудня - 6 січня відбудуться понад 10 концертів у престижних європейських залах Європи, серед яких – Берлінська філармонія та знаменитий ляйпціґський Ґевандгаус.

Для відомих концертних майданчиків Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» готує 5 різних програм. Окрім Юна Филінга та Міхаеля Цукерніка колектив також співпрацюватиме із відомими колективами та солістами, серед яких Берлінський філармонійний камерний оркестр, Ольга Шепс (фортепіано), Юра Ревіч (скрипка) та ін.

Окрім двох програм, презентованих у Львові, український колектив також долучиться до виконання святкової концертної програми «8 пір року», у контексті якої прозвучать всесвітньовідомі «Пори року» А. Вівальді та «Пори року в Буенос-Айресі» А. П’яццолли. В Україні цей проєкт «Віртуозів Львова» є одним із улюблених у публіки та більш відомий за назвою «4+4».  

Детальніше про проєкти Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» у Львівській національній філармонії.

Квитки за посиланнями:

https://gastroli.ua/events/fortepianni-kontserty-betkhovena-14-11 

https://gastroli.ua/events/lviv-virtuososzukernik-23-11 

Довідка

У 2019 році Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» святкує своє 25-річчя, тому впродовж концертного сезону 2019-2020 рр. чимало подій за участі колективу будуть приурочені цій знаменній даті. Зокрема, 17 вересня у Львівській національній філармонії та 19 вересня в Івано-Франківській обласній філармонії ім. І. Маланюк оркестр виступив із святковою програмою «Музика для всіх», яку склали улюблені композиції класичної музики та «золоті» хіти із репертуару «Віртуозів Львова».

Створений у 1994 році, Камерний оркестр «Віртуози Львова» за короткий час став одним з найелітарніших колективів України, що успішно здійснює культурно-просвітницьку місію та став справжньою «візитівкою» старовинного Львова та його багатої культурної традиції. Оркестр достойно представляє нашу державу в престижних концертних залах світу. Географія гастролей, окрім європейських країн, досягла також Південної та Центральної Америки.

«Віртуози Львова» вирізняються серед багатьох колективів не лише своєю манерою гри –витонченою, рафінованою, повнозвучною. Водночас глибоко емоційною і раціонально продуманою у кожній деталі. Важливою передумовою видатних здобутків оркестру стала також цікава стратегія діяльності та укладання програм. Професійні музиканти – учасники оркестру постійно знаходяться у пошуку оригінальних концепцій, які одного вечора представляють музичну традицію Львова, іншого – знайомлять з новинками тієї чи іншої європейської школи, відроджують одне з забутих імен або знаходять нестандартні теми, котрі об’єднують всю програму.

Засновником, незмінним художнім керівником і продюсером оркестру є Сергій Бурко – заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, відомий в Україні та за її межами музичний діяч та організатор багатьох мистецьких проектів.

Концертмейстер, керівник – заслужений артист України Володимир Дуда, музикант з великим досвідом, чудовий інтерпретатор сучасної та класичної музики, учасник багатьох європейських оркестрів та фестивалів.

Музичний консультант оркестру – видатний диригент, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, професор Юрій Луців.

За час свого існування оркестр дав понад 1500 концертів, з великим успіхом виступав не лише у всіх куточках України, вважаючи своїм основним завданням виховання українського слухача, але й в багатьох країнах світу: Польщі, Німеччині, Швейцарії, Словаччині, Бельгії, Ізраїлі, Колумбії, Еквадорі, Гватемалі, Нікарагуа, Гондурасі, Перу, Сальвадорі, Коста-Риці, Нідерландах, Данії, Ватикані, Італії, Чехії.

Оркестр став ініціатором багатьох мистецьких проектів: «Таланти ІІІ-го тисячоліття», «Музичні династії України», «Скрипки Гварнері і Страдіварі у Львові», «Нова музика в Україні», «Де живе музика», і т.д., ряду українсько-польських, -німецьких, -італійських акцій та доброчинних концертів. Чотири роки поспіль оркестр організовує українсько-польський фестиваль «Музика в старому Львові», який має свій відповідник у Кракові — і низка концертів відбувається паралельно в обох міста. А гості кожного з фестивалів мають нагоду виступити й у сусідів.

Leopolis.news