logo
26/04
25/04
24/04
23/04
22/04
2 ...

У Львові говоритимуть про сакральну спадщину Княжої України

09-12-2019 08:52539

У Львові говоритимуть про сакральну спадщину Княжої України
Фото: artsandculture.google.com (ілюстративне)

У середу, 11 грудня, у Львові відбудеться круглий стіл на тему «Сакральна спадщина Княжої України: повернення до історичної правди».

Про це повідомляють на сторінці події у Facebook.

Захід розпочнеться в приміщенні ЛОО Українське товариство охорони пам’яток історії та культури на вул. Коперника, 40-а о 16:00. Доповідачами виступлять Андрій Комарницький і Богдан Зятик, модеруватиме подію Андрій Салюк.

Зокрема, під час круглого столу говоритимуть про українські ікони, мощі святих, останки князів, рукописи, та інші реліквії Княжої України, які в різний час вивезли за кордон і досі не повернули в Україну. Також порушать проблематику неправдивого висвітлення історичних фактів, фальшування та переписування історії України, зокрема і в контексті сакральної спадщини України.

«Серед іншого плануємо обговорити і проблему знищення святинь та історичних артефактів Княжої України, та шляхи збереження та популяризації сакральної спадщини Руси-України. Однією з причин для проведення такого круглого столу, став вихід книги «Святині Княжої України» у вересні 2019 р. у видавництві «Свічадо», авторами книги є Андрій Комарницький (кандидат мистецтвознавства, співзасновник іконописного об’єднання «Алімпій») та Богдан Зятик (викладач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв). Ініціатором проведення круглого столу є голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури – Андрій Салюк», – йдеться в повідомленні.

Круглий стіл відбудеться за участю провідних науковців, істориків, архітекторів, археологів, іконописців, музейників, пам’яткоохоронців та мистецтвознавців, які спеціалізуються на дослідженні сакральної спадщини Княжої України.

Організовують захід ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури», видавництво «Свічадо» та кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Leopolis.news