logo
07/07
06/07
03/07
02/07
01/07
30/06
26/06
2 ...

Реалізація проектів-переможців конкурсу «Фокус на культуру» відбуватиметься упродовж 2020−2021 років

02-06-2020219

Реалізація проектів-переможців конкурсу «Фокус на культуру» відбуватиметься упродовж 2020−2021 років

У Львові стали відомі переможці грандіозного конкурсу «Фокус на культуру», мета якого полягала у тому, щоб закласти передумови, аби багаті й різноманітні культурні практики стали частиною повсякдення львів'ян і основою ідентичності міста. Ними стали 20 проектів, які будуть реалізовані впродовж цього та наступного років.

«Коли ми анонсували, що цей рік буде з фокусом на культуру, ми мали одні плани і цілі, але пандемія внесла багато змін. Але попри проблеми і кризу було прийняте рішення продовжувати конкурс і повністю його профінансовувати. Так ми отримали 20 переможців, а це понад 700 працівників індустрії культури, які зможуть отримати співфінансування і підтримку на реалізацію своїх проектів.

Важливо наголосити, що проекти, які не зможуть бути втілені цього року, точно реалізуються в наступному. Тобто ми будемо фінансувати їх впродовж двох років. Не зважаючи на певну невизначеність ситуації, ми будемо дотримуватись запланованого", — сказав під час онлайн-брифінгу Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Унікальний конкурс «Фокус на культуру», на основі якого надаватиметься грантова підтримка на реалізацію проектів у галузі культури на 2020 рік, стартував 6 березня. Він мав тривати до 30 квітня, проте через пандемію COVID-19, його було продовжено. Так у травні завершився прийом проектів на основний конкурс «Фокус на культуру» і організатори отримали аж 140 заявок. Станом на 1 червня стали відомі всі переможці. Так проектами-переможцями стало 9 великих та 11 малих.

«Програма «Львів 2020 — Фокус на культуру» почала працювали з початку року, коли ми ще по-іншому бачили цей рік. Але важливо розуміти унікальність ситуації та унікальність того, що нас чекає в майбутньому. Ми розпочали головний конкурс ще на початку березня. Пропозицій прийшло дуже багато в різноманітних категоріях. Журі мало дуже багато роботи, щоб детально розглянути всі проекти. Але ми це зробили і обрали 20 переможців: 9 переможців великих грантів і 11 малих. Це чудово звучить: Львів 2020 і 20 переможців!

Я дуже вдячний владі міста і міському голові за те, що у них виникла така ідея. Коли ситуація для всього культурного світу стала дуже важкою, коли в Україні почали обмежувати бюджет на центральному рівні, мер прийняв рішення, що Львів для культури не скасує те, що було заплановане. Це дуже важливо не тільки для Львова, а й для цілої України, адже культура важлива, особливо в теперішній ситуації", — розповів Юрій Єжи Онух, знакова людина в мистецтві світу загалом та голова правління «Фокус на культуру».

«З одного боку для Львова це важливо тим, що культурна спільнота міста має більшу підтримку, ніж спільноти інших міст України. Це справді надзвичайно і вкрай важливо. З іншого боку, для інших міст країни — це приклад певного способу роботи культури, зокрема в кризі. Це має спрогнозувати певне осмислення, спонукати переймати досвід. Зокрема це непоганий приклад для Києва зробити таку ж програму в столиці. Ця культурна позиція Львова є набагато ближчою до практик, які зараз впроваджуються в Європейському Союзі, особливо в умовах драматичного скорочення фінансування. Це є певною демонстрацією важливих пріоритетів з боку міста», — наголосила одна з членів журі і правління «Фокусу на культуру» Олеся Островська-Люта.

З усіма проектами-переможцями конкурсу можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/oyZ78Ul

Leopolis.news