logo
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
18/07
16/07
2 ...

У центрі Львова урочисто відкриють мурал пам'яті Василя Сліпака

26-06-2020 14:07907

У центрі Львова урочисто відкриють мурал пам'яті Василя Сліпака
Фото: Львівської міської ради

У понеділок, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 відкриються мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Саме у цей день 4 роки тому Герой загинув на війні. Цей малюнок стане третім з шести муралів, які цьогоріч мають з’явитись на багатоповерхівках міста, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

На муралі Василя Сліпака зображено двобічно, наче пазл: як Героя після того, як він пішов на війну, і як високомистецьку особистість, оперного співака, у якого не тільки гвинтівка, але й мистецтво були за зброю. Над муралом працювала група талановитих художників: Святослав Владика, Максим Шиманський, Анастасія Руднєва, Валентин Гричишов, Наталія Пальчинська, Микола Куцик, Ольга Дмитрук, ГлафІра Щербак та група «Sacred Universe». Мурал називається «Наш Сліпак — вічний міф», і це не випадково, адже на війні у нього був позивний «Міф».

Під час урочистого відкриття муралу відбудеться виступ Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», вихованцем якої був Василь Сліпак.

Нагадаємо, це третій зі 6 творів мистецтва, які мають з’явитись на багатоповерхівках міста у рамках проекту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей». Ця ідея скерована у два напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду.

Фінансування таких робіт буде здійснюватись за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті Львова на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

Leopolis.news