logo
22/06
21/06
20/06
19/06
18/06
2 ...

МОЗ планує закупити лікарський препарат для 8 тисяч пацієнтів з COVID-19, бо вважає його ефективним

08-07-2020 18:54417

МОЗ планує закупити лікарський препарат для 8 тисяч пацієнтів з COVID-19, бо вважає його ефективним
Фото: ілюстративне

Міністерство охорони здоров’я веде перемовини щодо закупівлі препарату «Ремдесивір», який є в українському протоколі лікування COVID-19.

Про це повідомив очільник міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 8 липня, пише «Правда. Життя».

«Я вважаю, що в нас дійсно дуже гарний протокол, і ми це можемо побачити по ефективності лікування коронавірусної хвороби, по тих показниках, які є, і відсоток летальності, який є одним із найнижчих в Європі. 

Він не був доступний з точки зору продажу, його виробляє американська компанія. Зараз ми провели перемовини з компаніями, які отримали ліцензію, і ми розраховуємо на закупівлю цього лікарського засобу.

Є попередня домовленість щодо закупівлі, розрахованої на лікування до 8 тисяч пацієнтів. Зараз проводимо перемовини», розповів Степанов.

Про закупівлю цього препарату міністр говорив також у квітні. 

Нагадаємо, «Ремдесивір» є противірусним препаратом, який також випробовували проти лихоманки Ебола в Африці, але значимих результатів не було.

Це один з препаратів, який Дональд Трамп назвав «багатообіцяючим». Він також є в українському протоколі лікування COVID-19.

У квітні з'явилася інформація від ВООЗ, що «Ремдесивір» не показав свою ефективність в першому клінічному дослідженні.

Про це йшлося у звіті, який випадково опублікувала ВООЗ і потім видалила, але його встигло побачити видання Financial Times.

У документі йшлося, що препарат не поліпшував стан пацієнтів і не зменшував присутність патогена в крові.

Проте згодом Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало умовний дозвіл на продаж цього препарату для лікування COVID-19.

Їхнє дослідження показало, що пацієнти, які отримували ремдесивір, одужали приблизно через 11 днів, в порівнянні з 15 днями у пацієнтів, які отримували плацебо.

Цей ефект не спостерігався у пацієнтів з легким та помірним перебігом хвороби: час до одужання становив 5 днів як для групи ремдесивіру, так і для групи плацебо.

Раніше ВООЗ припинила дослідження протималярійного препарату гідроксихлорохін на пацієнтах з COVID-19. 

Дані досліджень показали, що гідроксихлорохін не призводить до зниження смертності госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

Проте він досі є в українському протоколі лікування COVID-19.

У червні МОЗ оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції. Це препарат «Дексаметазон» з групи кортикостероїдних гормонів.

Leopolis.news