logo
20/10
19/10
18/10
16/10
15/10
2 ...

У Білорусі арештували двох католицьких священників

16-08-2020 14:55671

У Білорусі арештували двох католицьких священників

У Барановичах (Білорусь) арештувати двох католицьких священиків зі Згромадження отців Пресвятого Серця Ісуса. Отець Едуард Сінкевич отримав 10 діб арешту, а отець Олександр Федотов — 8 діб.

Про це «Белсат» розповів брат отця Едуарда — Валентин Сінкевич.

Отець Едуард приїхав в Барановичі до батьків на коротку відпустку на початку серпня. Принагідно він хотів також проголосувати за місцем прописки в рідному місті. У неділю 9 серпня до нього завітав його співбрат отець Олександр Федотов.

Священик приїхав з Гродно, але він також родом з Барановичів і давно знайомий з отцем Едуардом та його родиною. Після недільного обіду в сімейному та дружньому колі і голосування на виборчій дільниці священики вирішили прогулятися містом, розповів батько отця Едуарда і його повний тезка — Едуард Сінкевич.

Зв’язок зі священнослужителями зник близько 22:00 години. Батьки і друзі дзвонили в міліцію, але номер постійно був зайнятий. У понеділок вранці 10 серпня Едуард Сінкевич-старший поїхав у відділок міліції, де висіли списки затриманих напередодні. У списку значився його син зі своїм другом.

Священиків тримали в ізоляторі тимчасового затримання, там же на місці і судили, включивши «судовий конвеєр» через велику кількість схоплених. У п’ятницю, 14 серпня, священиків перевели в слідчий ізолятор. Про це Валентину Сінкевичу повідомив його знайомий, який сидів зі священиками і якого нещодавно випустили.

«Знайомий вийшов в дуже пригніченому стані. Розповів, що Едуарда й Олександра не били, але постійно тиснули психологічно, водили на безкінечні допити. Зараз міліція боїться вихідних, що люди знову вийдуть, і звільняє ізолятор тимчасового утримання під них. Знайомий казав, що в тимчасовому якраз не б’ють. Зате страшно знущаються в слідчому ізоляторі. Продавчиня, яка працює в магазині біля ізолятора, говорила, що хоче звільнитися. Не може витримати криків і стогонів, що лунають з ізолятора», розповів Валентин Сінкевич.

За його словами, міліція і суд найімовірніше знають, що схопили саме священиків: «Вони були в світському одязі. Мій брат — дуже чесний і добрий чоловік. Він ніколи б не використовував те, що він священик, аби полегшити своє становище. Але думаю, всі і так знають, хто він. Ніяк не можу зрозуміти, чому їх взагалі затримали? Невже священики, зброя яких — молитва, могли представляти якусь небезпеку?».

Як зазначив Сінкевич, у Барановичах відбуваються неймовірні речі. Священник з Ляховичів приїхав в ізолятор, щоб передати воду затриманим, але силовики зреагували на його вчинок дуже неввічливо, навіть з агресією, що у нього самого з’явилася думка: «Тепер можуть і мене заарештувати».

Знайомий розповів Валентину, що був у Барановичах на мирній акції, раптом звідкись з’явилися омонівці і почали бити всіх навколо. Чоловік упізнав в одному з силовиків свого сусіда, з яким вітався щодня і якого б навіть не запідозрив в нелюдській жорстокості.

У Барановичах ходять чутки, що силовикам перед акціями можуть давати психоактивні речовини.

«Щодня я чергую під ізолятором. Збираємо з дружиною передачі. Носимо й отцю Олександру, адже з його батьків вже нікого немає в живих», — розповів Едуард Сінкевич-старший.

Leopolis.news