logo
28/09
27/09
26/09
25/09
24/09
2 ...

Європейський комітет зі стандартизації опублікував настанову щодо використання масок для обличчя

16-09-2020 15:33216

Європейський комітет зі стандартизації опублікував настанову щодо використання масок для обличчя

У зв'язку із ситуацією,  пов’язаною зі спалахом коронавірусу в Європі, CEN «Європейський комітет зі стандартизації» після запиту Європейської комісії, розробив та 17 червня 2020 р. опублікував CWA 17553:2020 «Маски для обличчя. Настанова щодо мінімальних вимог, методів випробувань та використання».

Про це повідомляє пресслужба ДП «Львівстандартметрологія».

Зокрема, CWA 17553:2020 передбачає мінімальні вимоги до дизайну, виготовлення та оцінки ефективності масок для обличчя (бар'єрних масок), одноразових або багаторазових, призначених для споживачів. 

У більшості європейських країн маски для обличчя, які часто не належать до сфери застосування правил, що стосуються засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та медичних виробів, стали основним елементом національних стратегій, що керують поступовим скасуванням заходів, що обмежують свободи.

З цієї причини Європейська Комісія визначила нагальну потребу в узгодженій та послідовній політиці щодо безпеки засобів для захисту обличчя громад. Зважаючи на таку потребу та реагуючи на актуальність ситуації, CEN погодився розробити цей CWA за допомогою прискореного підходу під керівництвом AFNOR – французького органу зі стандартизації.

CWA, опублікований 17 червня, є результатом колективних зусиль членів цього Workshop Agreement, які поділилися своїм досвідом разом із уже існуючими національними настановами щодо розробки спільного результату для безкоштовного завантаження.

Таке рішення відображає прихильність та рішучість CEN та її членів продовжувати підтримувати необхідні зусилля у боротьбі з пандемією COVID-19, і випливає з  надання вільного доступу до переліку 11 європейських стандартів (EN) для медичних виробів та засобів індивідуального захисту обладнання, що використовується в контексті пандемії COVID-19.  

Leopolis.news