logo
28/10
26/10
24/10
22/10
20/10
19/10
18/10
15/10
2 ...

У Львівському органному залі відбудеться вечір ґалантної музики від Марти Кузій

22-09-2020 12:36655

У Львівському органному залі відбудеться вечір ґалантної музики від Марти Кузій
Фото: Тетяни Ніколаєнко

26 вересня о 17:00 у Львівському органному залі відбудеться фортепіанний речиталь Марти Кузій. Львівська піаністка гратиме ґалантну музику бароко.

Як повідомили у Львівському органному залі, ця субота, 26 вересня, подарує відвідувачам Органного залу насолоду від вишуканої музики Жана Філіпа Рамо та Доменіко Скарлатті. Її виконає Марта Кузій, піаністка, яка робить класичну музику зрозумілішою та ближчою.

Марта почала грати на фортепіано у чотири роки, закінчила Спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. С. Крушельницької та Львівську національну музичну академію імені М. В. Лисенка. У 2009 році отримала стипендію міністерства культури Республіки Польща «Gaude Polonia» на удосконалення майстерності у Музичній академії ім. Кароля Шимановсього в Катовіцах (Польща) під керівництвом одного з найавторитетніших професорів в світі Анджея Ясінського.

У січні 2010 року отримала головну нагороду «Золотий Парнас» на V міжнародному фортепіанному форумі «Bieszczady bez granic» у Сяноку (Польща). Багато концертує як солістка, в складі ансамблів та у супроводі симфонічного оркестру. Гастролювала в Україні, Польщі, Словаччині, Австрії, Німеччині, Франції, Швейцарії.

Кузій має великий досвід викладання музики у Вроцлавській середній школі музики. 

У 2019 році повернулася до Львова, щоб втілювати у рідному місті всі ідеї, якими надихнулася за кордоном.

«Перебуваючи в Україні майже рік, я зрозуміла, що бути просто виконавцем тут майже неможливо. Інша справа, що мені подобається робити багато речей, таких, як педагогіка, спілкування, культурні програми», ділиться піаністка.

Марта Кузій – авторка курсу лекцій #MethodQouzii. Співпрацює із платформою ArtForLive. 

З 2020 року Марта Кузій працює в Меморіальному музеї ім. С. Людкевича.

«Дуже багато людей дивуються, що я, піаністка, пішла працювати в музей. А для мене це ще одна з граней майстра», розповідає вона.

За кілька місяців роботи в музеї мисткиня стала авторкою кількох «карантинних» концертів, коли музика звучала всередині, а відвідувачі слухали її на свіжому повітрі, у саду музею, проводила зустрічі з громадськими діячами.

Дуже важливо говорити про музику, вважає Марта Кузій. Її сольний концерт-лекція в Органному залі, що проходив 5 квітня онлайн, викликав дуже велике зацікавлення. Адже Марта не лише грала фортепіанні транскрипції відомих опер, а й розкривала секрети композиторів, дешифрувала сенси, закладені в музиці та розповідала все це легко й цікаво.

«Я виховую в собі це вміння розповідати, ділиться Марта. Зазвичай дуже ретельно готуюся до таких виступів, проговорюю багато речей, думаю, наскільки це може бути цікавим для людей».

На її думку, підготовлений слухач краще сприймає музику, а якою мовою до нього промовляти   чи не найголовніше. У своєму концерті 26 вересня Марта також буде розповідати про музику цікаво, легко та фахово.

У першій частині концерту прозвучить шість сонат італійського композитора Доменіко Скарлатті. Кожна з них  буде показувати віртуозну складову виконавства, кожна емоційно інша. Всі вони демонструють можливості інструменту, пояснює піаністка.

У другій частині вечора звучатиме музика французького придворного композитора Жана-Філіпа Рамо. «Якщо сонати Скарлатті «безіменні», то твори Рамо мають конкретні назви, каже Марта. Вони дуже образні, впливають на нашу уяву. Наприклад, «Бесіда муз» це ж супер романтична назва!» Піаністка називає твори Рамо деталізованими, створеними з ювелірною легкістю та філігранною красою.

«Це твори, написані для клавесину, а виконувати я їх буду на фортепіано. І в цьому є надзвичайна складність та своя родзинка. Клавесин це струнно-щипковий інструмент, його звук швидко гасне. Фортепіано це ударно-клавішний інструмент. Його звук триває довго. Я зараз спеціально репетирую, щоб якнайкраще наслідувати звучання клавесину на фортепіано», ділиться виконавиця.

Концерт 26 вересня у Львівському органному залі стане ідеальним варіантом проведення вечора для тих, хто прагне краси в буденному житті. «Я би назвала цю музику ґалантною, - розмірковує артистка. Вона здатна зробити нас делікатними, витонченими, стрункішими. Навіть поставу нашу робить стрункішою».

Придбати квитки на фортепіанний речиталь Марти Кузій можна в касі Органного залу та онлайн. Зверніть увагу, що у зв'язку з правилами карантину кількість квитків обмежена та діє масковий режим.

Leopolis.news