logo
17/05
30/04
28/04
26/04
18/04
13/04
13/03
11/03
26/02
25/02
22/02
20/02
27/01
28/12
2 ...

Денис Мельник: Медреформа дає нам змогу поліпшити якість медичної допомоги, люди обиратимуть з найкращого

24-06-2019 15:392345

Денис Мельник: Медреформа дає нам змогу поліпшити якість медичної допомоги, люди обиратимуть з найкращого

Денис Мельник, комерційний директор, співвласник медичної лабораторії «Ескулаб», розповів про рівень лабораторної діагностики в Україні та можливості українців отримати доступ до якісних медичних послуг, які несе медична реформа.

Медичну лабораторію «Ескулаб» було засновано 10 років тому. З чого все починалося?

Ідея зароджувалася поступово. Нас є троє співзасновників компанії, усі – лікарі. Ми глибоко розчарувалися в державній медицині, у тому числі й лабораторній діагностиці. Побачили, на якому устаткуванні, якими реактивами тощо в багатьох випадках виконували лабораторні дослідження. Діагностика не може базуватися на таких аналізах, результатам довіряти неможливо.

Загалом зрозуміли, що люди мають потребу в доступі до якісних лабораторних досліджень, щоб не потрібно було везти аналізи в столицю, а результати були достовірні. Ми довго жили з цією ідеєю, а потім почали її втілювати.

Які діагностичні можливості є в лабораторії «Ескулаб» нині?

У Львові нам удалося створити лабораторію, яка має всі потрібні структурні підрозділи для здійснення повного циклу лабораторних досліджень у таких сферах: клінічної хімії, клінічної імунології, бактеріології, молекулярної генетики (ПЛР-діагностики), цитоморфології та загальноклінічного аналізу.

У лабораторії встановлено найкращі аналізатори останнього покоління від провідних світових виробників, які довели свою діагностичну цінність (ROCHE, Siemens, Abbott). На сьогодні медична лабораторія «Ескулаб» використовує таку платформу, як «cobas® 6000», що відповідає абсолютно всім вимогам сучасної лабораторної діагностики.

Діє трирівнева система контролю якості досліджень, яка включає ISO 9001: 2015,  зовнішній контроль якості за програмою RIQAS (Великобританія) та щоденний внутрішньолабораторний контроль якості за системою Randox (Великобританія).

Ми виконуємо більше ніж 820 лабораторних досліджень, серед яких є низка ексклюзивних.

Які переваги це дає клієнтам?

Мешканці Західної України мають доступ до лабораторної діагностики такої ж якості, як у Євросоюзі. При цьому наші послуги в рази дешевші, ніж у сусідніх Польщі, Угорщині.

Мережа компанії «Ескулаб» активно розширювалася. В яких саме областях Ви працюєте і чому відкриваєте пункти забору в малих містах?

Дійсно, ми дуже масштабувалися географічно. За останні два роки ми розширилися у Хмельницькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях, нині діє 71 пункт забору у восьми областях Західної України.

Українці цивілізуються, зокрема у ставленні до свого здоров’я. Європейська культура нині стоїть на тому, що людина раз на пів року має проходити певний спектр діагностичних заходів, у тому числі й лабораторних. Такий підхід набуває популярності та масовості в Україні. Тому усвідомлюємо, що забірний пункт має бути в зоні доступу людини.

Мешканець невеликого міста не має їхати у велике, щоб здати аналізи. У цьому наша перевага над іншими лабораторіями, які не відкривають забірних пунктів у населених пунктах, де менше ніж 200 тис. населення. Наші пункти забору відкрито в містах, де є 30, 50 тис. мешканців. У Чернівцях ми відкрили міні-лабораторію для найпопулярніших аналізів, плануємо створити їх ще в Тернополі, Івано-Франківську та Луцьку.

Завдяки чому на практиці вдається реалізовувати високі стандарти обслуговування?

Ланцюжок, яким проходить наш клієнт, має бути якісний на кожному етапі: і під час знайомства з нами, і під час забору біоматеріалу, під час його транспортування в лабораторію, дослідження і видачі результатів. Тобто дотримуємося всіх етапів лабораторного тестування (преаналітичний, аналітичний та постаналітичний етапи). Ми атестовані, маємо всі потрібні ліцензії, дотичні служби, які перевіряли нас, не мають жодних зауважень.

Постійно вдосконалюємося. Самостійно, без залучення зовнішніх консультантів, запроваджуємо міжнародний стандарт ISO 15189:2015 для медичних лабораторій. Коли лабораторія працює за цим стандартом, то це означає, що всі процеси в ній – стандартизовані, уніфіковані та відбувається системний контроль за ними.

Які новації для клієнтів запроваджує «Ескулаб» цього року?

Ми запустили новий сайт. Він має широкі функціональні можливості: є багато можливостей для інтерактивного зв’язку, можна звернутися по роз’яснення, здійснити оплату онлайн. У нас працює кол-центр, щоб клієнти могли отримати докладні роз’яснення та консультації.

Також розробляємо мобільний додаток, щоб увесь функціонал із сайту був доступний для наших клієнтів зі смартфонів. Буде змога оперативно заходити в персональний кабінет, в якому зберігаються результати досліджень, – це дуже зручно. З дозволу пацієнта його лікарю може бути надано код доступу, щоб він зміг оперативно проглянути історію діагностики.

Чому ведете таку посилену роботу для підтвердження якості Ваших послуг?

На жаль, не раз виявлялося, що окремі приватні лабораторії беруть біоматеріал у клієнтів і несуть на дослідження в державні лабораторії. Вони є просто посередники і не несуть жодної відповідальності. У масовій свідомості й так побутує недовіра до всього приватного, а такі підприємці лише підсилюють її.

У цій ситуації люди сприймають «Ескулаб» як незалежного арбітра, часто звертаються до нас, щоб перездати аналізи, отримати точні результати.

Які перспективи розвитку ринку діагностичних послуг?

Значною мірою ринок нині зростає завдяки тому, що основним учасником завжди була держава, а тепер її питома вага зменшується. Загалом тенденція йде до того, що медицина стає приватною, і це добре. Медицина ніколи не була безкоштовною, лише чомусь так називалася, і в тих умовах, які були, ніхто не був зацікавлений підвищувати її якість.

Які переваги Ви бачите в розвитку приватної медицини?

Медична реформа дає нам змогу змінити якість медичної допомоги людям. За хороших лікарів приватні медцентри все більше конкуруватимуть, у процесі цієї конкуренції зростатиме загальний рівень якості медичного обслуговування. Нині вся система працює на те, щоб поліпшити медичну допомогу, люди ж отримають можливість вибирати дійсно з найкращого.

Велика компанія – це люди. Скільки в «Ескулабі» працівників, як підтримуєте рівень професіоналізму?

Один із наших ключових девізів: «Ескулаб» – це люди. Це – найцінніша складова нашої справи. У нас працюють значно більше ніж 300 людей. Щомісяця влаштовуємо десятки людей на роботу, тому особливу увагу приділяємо розвитку працівників та колективу загалом.

Лікарі-лаборанти «Ескулабу» проходять навчання і консультації у провідних, усесвітньо визнаних фахівців з клінічної лабораторної діагностики. Також ми постійно долучаємося до проведення різноманітних семінарів, конференцій, круглих столів.

Викладачі кафедри медичної діагностики Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького на нашій базі проводять навчання для факультету післядипломної освіти. Починаємо співпрацю і з ЛНУ ім. Івана Франка, де на факультеті біології є кафедра лабораторної діагностики. Держава розуміє, що до нас можна звертатися, щоб на нашому прикладі показати, якою має бути сучасна лабораторія.

Крім того, ми зрозуміли, що треба розвивати лояльність співробітників до компанії. Коли працівник відчуває себе невід’ємною частинкою компанії, то розуміє, що від його власного вкладу залежить і загальний, і його особистий успіх. З іншого боку, усвідомлює, що компанія, яка стабільно працює і розвивається, платить офіційну зарплату і податки, турбується і про нього.

Для того, щоб сформувати сильну команду, ми регулярно запрошуємо співробітників із різних міст нашої мережі до Львова. Проводимо для них екскурсію центральним офісом, лабораторією, тематичні тренінги, пізніше показуємо місто. Це дає неймовірний ефект: працівники стають значно вмотивованішими, краще комунікують із клієнтами і між собою, поліпшується мікроклімат у компанії та підтримується бренд роботодавця.

Знаємо, що наслідування високих стандартів забезпечує ясність, захищає і розвиває нашу компанію, об'єднує всіх працівників в одну велику сім'ю, дає можливість кожному отримати гідну зарплату та задоволення від роботи.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, для Leopolis.news