logo
26/04
25/04
24/04
23/04
22/04
2 ...

Сьогодні — Всесвітній день боротьби з інсультом: львівський лікар розповів, як розпізнати симптоми хвороби

29-10-2020 12:361617

 Сьогодні — Всесвітній день боротьби з інсультом: львівський лікар розповів, як розпізнати симптоми хвороби
Фото: Умовне

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з інсультом. У міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова є фахівці і все необхідне обладнання для надання вчасної та ефективної допомоги хворим, в яких трапився інсульт. А два дні тому сюди закупили найсучасніший у світі ангіограф.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Лише зараз у нас в лікарні - 65 пацієнтів з інсультом. За рік швидка привозить таких майже 2500. Якщо говорити про всю Україну, то це 140 тисяч випадків. З них близько 20% повертаються до звичного життя. На жаль, до 40% людей помирають протягом першого року. ВООЗ каже: інсульт вразить кожного п'ятого українця.

Інсульт виникає раптово. Для збереження життя тоді важлива кожна хвилина! Але оточенню не завжди вдається вчасно розпізнати симптоми інсульту, хтось може подумати, що людина напідпитку. Тому важливо запам'ятати п’ять ознак інсульту», — пояснює головний лікар міської лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.

Так, є такі ознаки інсульту (абревіатура МОЗОК):

М — раптове порушення МОВЛЕННЯ

О — раптова асиметрія ОБЛИЧЧЯ

З — раптове ЗАПАМОРОЧЕННЯ

О — ОЧІ, раптове погіршення зору

К — раптова слабкість чи оніміння КІНЦІВОК

Попросіть людину усміхнутися чи підняти руки вгору. Якщо вона цього не зробить — слід негайно викликати швидку допомогу.

 

«Пацієнта мають привезти туди, де є специфічні медикаменти, обладнання, а це КТ і ангіограф, а також — спеціалісти. Інсульти бувають різними. Найчастіше до нас привозять пацієнтів з ішемічним. Введення тромболізису (для цього потрібен КТ-контроль) дає шанси повернутися до нормального життя 30−35% із них, а тромбоектракція підвищує ці шанси для 75%. Останньої не зробиш без ангіографа. Але найголовніше — це раннє поступлення хворого, адже навіть попри сучасні методики лікування, врятувати пацієнта можна лише впродовж перших 6 годин», — наголошує Олег Самчук.

Зазначимо, у лікарні швидкої медичної допомоги Львова є для порятунку таких хворих і спеціалісти, і медикаменти, і необхідне обладнання.

«Тільки два дні тому ми отримали найсучасніший у світі ангіограф Philips Azurion 7 M20. Це не техніка — це космос і гарантія на одужання для сотень і тисяч наших пацієнтів! Тобто ми маємо усе необхідне, щоб рятувати життя людині з інсультом. Головне — вчасно до нас зверніться», — підсумував головний лікар міської лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук.

Leopolis.news