logo
21/01
20/01
19/01
18/01
17/01
16/01
2 ...

Реконструкція системи киснепостачання в Винниківському госпіталі коштувала понад 5 мільйонів

12-01-2021 14:46951

Реконструкція системи киснепостачання в Винниківському госпіталі коштувала понад 5 мільйонів

КНП «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи», в котрому на стаціонарному лікуванні перебувають хворі на коронавірус, замовив реконструкцію системи киснепостачання за спрощеною процедурою за понад 5 мільйонів гривень. Це дозволить у подальшому облаштувати додаткових 200 кисневих точок, подвоївши наявну на сьогодні кількість.

Договір щодо реконструкції системи киснепостачання з компанією ТОВ «ОПАЛ», на суму 5,318 млн гривень, було укладено 17 грудня 2020 року. Згідно умов договору підрядник до 31 грудня зобов’язувався провести реконструкцію системи кисневого постачання. При цьому вартість будівельних робіт складе 2,299 млн гривень та вартість устаткування – 3 млн гривень. Іще 15,2 тисячі гривень закладено на інфляційні ризики від вартості устаткування.

Варто зазначити, ТОВ «ОПАЛ» зареєстрована у 1996 році в місті Городок Львівської області та належить Ганні Парканій, Юрію Парканій та Борису Парканій. Основний вид діяльності компанії пов'язаний з електромонтажними роботами. Окрім того компанія займається монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.

Окрім контракту з Винниківським госпіталем, ТОВ «ОПАЛ» 24 грудня уклав договір на реконструкцію системи киснепостачання з КНП «Новояворівська районна лікарня імені Юрія Липи». Вартість контракту склала 3,293 млн гривень, з котрих вартість устаткування 1,946 млн гривень.

Окрім того, КНП «Новояворівська районна лікарня ім. Юрія Липи» уклала без проведення процедури відкритих торгів з підрядником ТОВ «ОПАЛ» у 2020 році шість контрактів загальною вартістю 4,377 тисяч гривень. Підрядник займався поточним ремонтом та розширенням кисневих мереж медзакладу.

Іще одним постійним замовником ТОВ «ОПАЛ» виступає КП «Гайсинводоканал» у місті Гайсин Вінницької області. Комунальне підприємство підписало з підрядником загалом три договори загальною вартістю 106 тисяч гривень, щодо постачання конденсаторних батарей та регулятора реактивної потужності.

Відтак, раніше підприємство ніколи не виконувало робіт у комунальних чи державних медичних закладах.

Нагадаємо, 20 листопада 2020 року пізно ввечері у КНП «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи» в місті Винники стався вибух кисню під час заправки. Сам вибух був незначним, втім у результаті нього різко знизилась подача тиску.

На момент нештатної ситуації в медзакладі перебували 60 кисневозалежних пацієнтів. 14 пацієнтів довелось перевезти до Львівської міської лікарні швидкої допомоги, де вони проходили подальше лікування. Згодом подачу кисню у госпіталі було відновлено.

Варто зазначити, раніше того ж дня, прес-служба ЛОДА повідомила про плани розширення кисневої мережі для хворих з коронавірусною інфекцією. «Півтора тижня тому ми розширили кисневу мережу. До того мали 87 точок, нині вже - 165 точок. Це максимальне навантаження на тій кисневій станції, яку маємо на сьогодні», – цитує директора медзакладу Максима Прикупенка прес-служба ЛОДА.

За словами керівника медзакладу, у лікарні планують прокласти додаткових 200 кисневих точок, що забезпечить до 90% хворих киснем. «Кисневу бочку потрібно заправляти щодоби. Щомісяця госпіталь витрачає на кисень майже 800 тис. грн. Обладнанню, яке сьогодні працює, вже три десятки років. Відтак час від часу відбуваються перепади тиску, які персонал коригує в ручному режимі. Це велика відповідальність і навантаження», - зазначив Максим Прикупенко.

Як він тоді зазначав, під час реконструкції системи киснепостачання встановлять нову кисневу станцію в резервуарі якої буде 5 тисяч літрів кисню.

Дві кисневі станції, а також новий кисневий генератор дозволять прокласти додаткових 200 кисневих точок та забезпечити лікарню киснем майже на 90%.

Сергій БОБРА, для Leopolis.news