logo
22/12
18/01
25/11
23/10
22/10
20/10
04/10
29/09
22/08
07/08
21/07
10/07
04/04
23/03

Газові війни ціною гаманця українців | Блог Михайла Цимбалюка

18-01-2021 15:4617488

Газові війни ціною гаманця українців | Блог Михайла Цимбалюка

Українська влада зі своїм народом вчинила дуже підло, оскільки поклала під ялинку декілька болючих «подарунків» для кожного з нас – це суттєве зростання тарифів на газопостачання, електроенергію, водопостачання...

 

Хвиля протестів в Україні – це початок, адже українці лише зараз отримали платіжки за грудень,  попереду ще січень – ось тоді нинішня влада відчує наскільки безглуздим і антинародним було рішення підвищувати ціну на газ та електрику. Складається враження, що нинішній Кабмін працює як пожежна команда – гасить лише створені проблеми, а не прогнозує наперед...

У метушні навколо зниження ціни на газ мало хто зауважив, що влада ані словом не обмовилася про ціни на блакитне паливо для тепловиків, які продовжують підвищуватися: навіть  ураховуючи спеціальну ціну від «Нафтогазу», тарифи на тепло і гарячу воду вже не є прийнятними для більшості.

Так, знизити ціну нижче ринкової в Україні в нинішніх умовах можна лише за рахунок ресурсу державного підприємства «Укргазвидобування», на частку якого припадає близько 70% у загальному видобутку блакитного палива в Україні.

Влада в підсумку все ж вирішила не мучитися над вирішенням складного завдання і залишає ресурс «Укргазвидобування» в руках «Нафтогазу». В обмін на це НАК забезпечуватиме постачання газу населенню за ціною 6 гривень 99 копійок за кубометр і це без врахування вартості за транспортування та розподіл блакитного палива, а тому про зниження вартості на 30%, яким оперують у Офісі Президента говорити зарано.

Залишається невирішеною і проблема домогосподарств, які використовують електроопалення для обігріву житла. Для них сума в платіжках зросте в 2-3 рази.

Згідно з даними Оператора газотранспортної системи минулого року імпорт газу з ЄС в Україну склав майже 16 мільярдів кубометрів, з яких 10 мільярдів кубів зайшли в підземні сховища в режимі «митного складу», тобто, закачані трейдерами для подальшого реверсу в Європу.

Але ринок газу в Україні був ефективніший без зайвої «прокладки» – «Нафтогазу»… Ця структура стоїть над ціноутворенням, видобутком та постачанням блакитного палива… Зайва прокладка, яка просто використовує бюджетні кошти на високі зарплати своїм чиновникам.

80% же відсотків ціни газу всередині країни визначаються НАК «Нафтогаз». І в цих відсотках величезні можливості для зниження вартості. Окрім того, варто зазначити, що уряд не проаналізував або ж навіть не ввів у дію так звану «газову програму розвитку». Не було проведено широкомасштабної акції щодо програм з енергозбереження, а аби в підсумку громадяни України використовували менше газу, а відповідно були й менші суми у платіжках. Основне, щоб було бажання нинішньої влади дослухатися до пересічного українця, а не до окремих олігархічних груп…  

Михайло Цимбалюк