logo
20/05
19/05
18/05
17/05
16/05
15/05
2 ...

У Львові на коронавірус хворі кілька тисяч дітей – Садовий

18-01-2022 16:53818

У Львові на коронавірус хворі кілька тисяч дітей – Садовий
Фото: пресслужба ЛМР

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий провів zoom-нараду із сімейними лікарями й керівниками міських лікарень щодо ситуації зі збільшенням кількості захворілих на коронавірус. 

Про це інформує пресслужба ЛМР. 

Новий штам цієї недуги є легшим за попередні, однак він швидко поширюється. Саме тому, зазначив мер, вдосконалення логістики лікування хворих і робота сімейних лікарів «на випередження» – допоможе не лише швидше одужати і уникнути ускладнень, а й мінімізує навантаження на медичну систему загалом.

«Ми маємо достатньо високу динаміку захворюваності, зокрема і серед дітей. Тому я би хотів, щоби ми краще скоординували наші дії. Статистика показує, що у школах через хвороби відсутня приблизно одна тисяча дітей, але я також маю інформацію, що вже кілька тисяч дітей є хворі. Тому нам треба працювати на випередження. На сьогодні є достатньо хороша медикаментозна база, щоби мінімізувати наслідки перебігу захворюваності, але тут важливо вчасно все зробити», – зазначив Садовий.

Керівниця центру терапії лікарні швидкої медичної допомоги Марта Сайко та завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні Наталія Матолінець наголосили, що дуже багато залежить від вчасного скерування лікарів і вчасно розпочатого лікування. Самолікування є неефективним і навіть може завдати значної шкоди. Саме тому не варто на початку хвороби призначати сильні ліки, противірусні, антибіотики і гормональну терапію – а треба дотримуватися визначеного протоколу лікування.

«Хворих стало більше, тому просимо, щоби на лікування потрапляли вчасно, а особливо ті люди, які мають обтяжені супутні патології», – додала Марта Сайко.

Відтак, закликали мешканців, при появі перших симптомів недуги – одразу звертатися до своїх сімейних лікарів.

Під час наради також зауважили, що необхідних препаратів для лікування хворих у медичних закладах (зокрема моноклональних антитіл) є достатньо.

Leopolis.news