logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Як держава може продуктивніше проводити комп’ютеризацію шкіл?

18-01-2022 20:44587

Як держава може продуктивніше проводити комп’ютеризацію шкіл?
Фото: bolehiv-osvita.at.ua

Функціонування сучасного світу зав’язане на роботі з технологіями практично у всіх галузях. Це слугує причиною для того, щоби навчати дітей у школах користуванню елементарними програмами. На жаль, навіть не дуже сучасні комп’ютерні класи наразі є у менше ніж половині середніх шкіл України. Держава не завжди спроможна забезпечити належні умови для навчання у зв’язку з нестачею коштів. Саме для таких випадків існують державні закупівлі, реалізовані на Прозорро.

 

Як працюють закупівлі?

Публічні закупівлі представляють собою процес, коли державні чи комунальні замовники оголошують тендери на закупівлю послуг чи товарів, а представники бізнесу змагаються за можливість стати постачальниками держави. Такі закупівлі у вигляді онлайн-системи є відносно новим явищем, яке набуло популярності завдяки зручності й вигідності. Переваги держзакупівель полягають у:

  • різноманітті категорій товарів та послуг, що дозволяє задовольнити всі першочергові потреби людини;
  • прозорості тендерного процесу;
  • легкості користування;
  • чіткій послідовності дій для всіх.

Завдяки широкому залученню громадськості участь можуть взяти підприємці й замовники будь-якого масштабу.

Чим публічні закупівлі допомагають школам?

Широкий спектр послуг і товарів дає можливість розвивати всі необхідні галузі життя, у тому числі заклади освіти. Закупівлі можуть забезпечити школи харчуванням, технічним обладнанням, проводити ремонти, навіть надавати комунальні послуги. Школи самі мають можливість оголошувати тендери на створення комп’ютерних класів і проведення інтернету. В такий спосіб уже багато початкових і середніх шкіл мають змогу навчати дітей користуванню сучасною технікою.

Спільна розбудова країни

З допомогою публічних закупівель держава розвивається у потрібних напрямках. Такий процес допомагає зекономити кошти. Лише у 2021 році держава заощадила 45 млрд грн завдяки закупівлям. Окрім цього, представники бізнесу можуть вкластися у щось справді важливе й сприяти процвітанню країни.

Leopolis.news