logo
30/09
29/09
28/09
27/09
26/09
2 ...

У МОН різко розкритикували «соціологію» освітнього омбудсмена щодо формату навчання дітей у школах

10-08-2022 15:58317

У МОН різко розкритикували «соціологію» освітнього омбудсмена щодо формату навчання дітей у школах
Фото: liga.net

МОН невідомо, з яких причин Офіс омбудсмена ініціював опитування, результатам якого не можна довіряти. Також МОН невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, якщо – так, в якому розмірі.

Оприлюднені освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим дані за підсумками «опитування» батьків стосовно бажаної форми навчання їхніх дітей у новому навчальному році не є репрезентативними. Про це зазначає і сам омбудсмен.

Про це йдеться у заяві МОН стосовно появи даних освітнього омбудсмена.

«У сенсі соціологічного наукового дослідження підсумки «опитування» не можна вважати об’єктивними з кількох причин. Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів тощо», - йдеться у заяві МОН України.

У Міністерстві поінформували, що професійне опитування учасників освітнього процесу із різних питань на постійній основі проводить Державна служба якості освіти України.

«Останнє з таких досліджень, а саме щодо готовності до початку навчання з 1 вересня 2022 року, Служба завершила 8 серпня. Участь у ньому взяли близько 100 тис. учасників. Нині фахівці ДСЯО завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом будуть оприлюднені», - зазначили у МОН.

У відомстві наголосили,  що на відміну від «опитування» Офісу освітнього омбудсмена, моніторингові дослідження ДСЯО здійснюють із чітким дотриманням методологічних, методичних та організаційно-технічних процедур, аби отримати достовірні соціологічні дані. Саме тому результати опитувань і моніторингів Державної служби якості освіти є репрезентативними.

«МОН невідомо, чому Офіс освітнього омбудсмена узяв на себе відповідальність та ініціативу дублювання функцій ДСЯО, тим паче тих, які виконати фахово не має фізичної можливості. Тому коментувати чи роз’яснювати оприлюднені результати «опитування» Офісу освітнього омбудсмена наразі є недоречно. Окремо наголошуємо, що нині підготовка до нового навчального року відбувається на засадах постійної комунікації МОН, МВС, ОВА, управлінь і департаментів освіти, керівників закладів освіти з усіма зацікавленими учасниками освітнього процесу і, особливо, з батьками здобувачів освіти», - йдеться у заяві МОН.

Там також нагадали, що 2 серпня 2022 року під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбулася нарада з представниками ДСНС та керівниками обласних управлінь освіти, з якими обговорено питання обов'язкового врахування думки батьків для обрання форми освітнього процесу здобувачів.

У МОН України наполегливо рекомендували інформацію лише за офіційними джерелами, а також обирати дослідження, проведені компетентними органами.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news