logo
27/05
12/05
20/04
18/04
02/04
21/03
18/03
14/03
06/03
21/02
11/02
10/02
31/01
28/01
2 ...

Шмигаль зробив «подарунок від Путіна» за кошти українських платників податків – Спринський

16-12-2021 16:202378

Шмигаль зробив «подарунок від Путіна» за кошти українських платників податків – Спринський

Кабінет міністрів України погодив підняття стипендії у півтора раза студентам з тимчасово окупованих територій, при цьому дивним чином оминув увагою дітей учасників АТО та дітей з числа внутрішньо переміщених осіб.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив громадський активіст Іван Спринський, пише «Вежа».

Зазначимо, згідно з інформацією опублікованої народною депутаткою від партії «Слуга Народу» Іриною Верещук, Кабмін з метою стимулювання молоді з тимчасово окупованих територій навчатись в українських ВУЗ-ах.

«Урядова постанова підвищує стипендії в півтора раза, а також закріплює низку інших стимулів реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій», – зазначила Ірина Верещук.

Водночас громадський активіст Іван Спринський, котрий з початком антитерористичної операції на сході України активно допомагав українським військовим постачаючи автомобілі, техніку та іншу волонтерську допомогу, обурюється такому рішенню Кабміну.

«Ми бачимо дивну логіку Кабінету міністрів на чолі з Денисом Шмигалем. Своїм рішенням вони збільшують стипендії для дітей з тимчасово окупованих територій. Водночас вони жодним чином не стимулюють студентів-дітей учасників АТО, а також дітей чиї батьки з початком антитерористичної операції залишили своє майно та поїхали на підконтрольні Україні території ставши вимушеними переселенцями», – зазначає Іван Спринський.

На думку громадського активіста, таке рішення є підігруванням Росії та «подарунком від Путіна» мешканцям тимчасово окупованих територій.

«Якщо таке підняття стипендій мало відбутись, то необхідно стимулювати студентів, що належать до цих трьох категорій: дітям учасників АТО/ООС, дітям, чиї батьки втративши майно стали біженцями, та дітей, чиї батьки з тих чи інших обставин залишились проживати на тимчасово окупованих територіях», – пояснив Іван Спринський.

Як сказав Іван Спринський, варто додати, що нардепка Верещук ймовірно має на увазі реінтеграційні курси для дітей з тимчасово окупованих територій. «Навіть якщо це так, якщо такі курси не триватимуть три-чотири роки, а триватимуть менше одного року, то чи не потребують діти учасників АТО та переселенці аналогічних курсів зі стипендією, курсів з психологічною реабілітацією. Вражає цинізм, адже ми в країні котра постраждала від російської агресії починаємо «підтримку» не з учасників АТО та їх дітей, а саме з дітей, чиї батьки залишаються на окупованих територіях невідомо у якому статусі», – додав Іван Спринський.