logo
28/05
27/05
26/05
25/05
2 ...

Теробороні дозволили використовувати стрілецьку зброю – закон

27-01-2022 15:23538

Теробороні дозволили використовувати стрілецьку зброю – закон
Фото: armyfm.com.ua

Верховна Рада внесла зміни до законодавства щодо національного спротиву та дозволила добровольчим формуванням територіальних громад використовувати, крім мисливської, ще й табельну стрілецьку зброю.

 

Відповідний закон №6302 підтримали 278 народних депутатів. Проти голосували представники фракції ОПЗЖ.

«Члени добровольчих формувань територіальних громад мають право застосовувати під час виконання завдань територіальної оборони особисту мисливську зброю, стрілецьку зброю, інші види озброєння та боєприпаси до них у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України», – йдеться у тексті.

Законом уточнено завдання та основи підготовки і ведення національного спротиву, у тому числі удосконалено та підвищено ефективність ведення руху опору.

Врегульовано питання повноважень Кабінету Міністрів України та військового командування з питань виконання правового режиму воєнного стану.

Законом уточнено повноваження органів військового управління Збройних Сил України, у тому числі Командування Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, яке є організатором та здійснює заходи з підготовки, ведення та підтримки руху опору, а також забезпечує контроль за їх виконанням, а також розробляє проект Положення про рух опору.

Врегульовано питання грошової винагороди особам, що проходять військову службу під час особового періоду та питання порядку та умови підпорядкування Національної гвардії України під час уведення правового режиму воєнного стану.

Відповідні зміни внесено до законів «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про адміністративні послуги», «Про Національну гвардію України», «Про правовий режим воєнного стану».

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news