logo
30/06
29/06
28/06
2 ...

Обстановка на фронті загострюється – Міноборони

20-05-2022 16:37431

Обстановка на фронті загострюється – Міноборони
Фото: ілюстративне

Російські окупаційні війська ведуть інтенсивний вогневий вплив вздовж усієї лінії зіткнення та намагаються бити артилерією в глибину оборони українських військ у Донецькому операційному районі та на Слов’янському напрямку.

Про це на брифінгу повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«Обстановка залишається напруженою та має ознаки до подальшого загострення», – відзначив Мотузяник. 

За його словами, противник зосереджує зусилля на утриманні зайнятих ним рубежів, веде розвідку, здійснює інженерне обладнання позицій, поповнює запаси ОВТ, боєприпасів та ПММ, а також намагається покращити своє тактичне положення.

 Окрім того агресор визначає нові рубежі пуску ракет по території нашої Держави. Російські екіпажі дальніх бомбардувальників Ту-22М3 відпрацьовують умовні пуски ракет з повітряного простору північної частини ТОТ АР Крим. 

На Харківському напрямку Збройні Сили України протидіють підрозділам 6А західного військового округу, 41 А центрального військового округу та береговим військам балтійського флоту збройних сил росії. Там противник намагається утримати захоплені ним рубежі та веде вогонь з артилерійських систем. Зокрема окупант здійснив обстріл в районі Дементіївки, що у 27 км на північ від Харкова. 

На Слов’янському наші війська відбивають наступ російських підрозділів зі складу 1 ТА, 20 А, берегових військ балтійського флоту, 29, 35, 36 А, 68 АК, а також повітряно-десантних військ росії. Противник зосередився на веденні наступальних дій, з цією метою постійно перегруповує війська та накопичує матеріально-технічні ресурси. Ворог веде артилерійський вогонь поблизу лінії зіткнення на південь та південний захід від Ізюма. З метою уточнення положення наших військ противник вів повітряну розвідку із застосуванням двох БпЛА “Орлан-10”. 

На Донецькому напрямку українські війська відбивають атаки російських підрозділів зі складу т.зв. 1 і 2 АК, 8 та 58 А південного військового округу, 2, 41 А, а також 90 танкової дивізії центрального військового округу збройних сил росії. Інтенсивні бої тривають на Лиманському, Сєверодонецькому та Бахмутському напрямках. Основна мета російських окупантів – оточити наші війська у районі Лисичанська, і Сєверодонецька. 

На Бахмутському українські захисники стримують наступ російського угруповання, яке за підтримки артилерії намагається розширити ділянку вклинення та оволодіти новими рубежами у районі Попасної. 

На Курахівському напрямку наші війська дають відсіч противнику, який за підтримки артилерії та авіації намагається наступати в напрямку Новомихайлівки, що в 10 км на південь від Мар’їнки. 

Південнобузький і Таврійський напрямки. Там діють російські окупаційні війська зі складу 8 і 49А, 22 АК південного військового округу та повітряно-десантних військ. Основні зусилля окупант зосередив на утриманні зайнятих рубежів, веденні розвідки, інженерному обладнанні позицій та логістичному забезпечені військ. 

На Криворізькому та Херсонському напрямках обстановка без суттєвих змін. Противник веде артилерійський вогонь в бік позицій наших військ та намагається обладнати другу лінію оборони. 

Сіверський напрямок. З метою уточнення позицій артилерії, маршрутів висування та положення наших підрозділів, противник вів повітряну розвідку із застосуванням у Чернігівській і Сумській областях. В подальшому існує ймовірність продовження ракетних ударів та артилерійських обстрілів прикордонних районів України. 

На Волинському і Поліському напрямках обстановка також суттєвих змін не зазнала. Визначені підрозділи зс республіки білорусь чисельністю до семи батальйонів продовжують посилювати ділянку білоруського-українсько кордону в Брестській і Гомельській областях.  

Зберігається загроза нанесення з території білорусі ракетних та авіаційних ударів по об’єктах нашої Держави. 

Чорноморська та Азовська операційні зони. Кораблі чорноморського флоту в акваторіях Чорного і Азовського морів ізолюють район бойових дій, ведуть розвідку та надають вогневу підтримку своїм військам на приморському напрямку. У готовності до застосування в акваторії Чорного моря перебуває два кораблі із сумарним залпом до 16 КРМБ типу “Калибр”. Також корабельні угруповання противника в Чорному та Азовському морях продовжують блокувати цивільне судноплавство. 

«Тим часом українські війська ведуть оборонну операцію, завдаючи противнику відчутних втрат в живій силі і техніці. Зокрема, на Донецькому і Луганському напрямках за минулу добу наші воїни відбили чотирнадцять ворожих атак, спалили вісім танків, чотирнадцять одиниць бойової броньованої та шість одиниць автомобільної техніки російських окупантів. А наші підрозділи протиповітряної оборони за добу збили БПЛА типу «Орлан-10», – зазначив Олександр Мотузяник. 

Leopolis.news