logo
26/03
2 ...

Повітряні тривоги, повернення воїна з полону та прибирання снігу: головне за добу на Львівщині

05-02-2023 11:31480

Повітряні тривоги, повернення воїна з полону та прибирання снігу: головне за добу на Львівщині
Фото: Львівська ОВА

Голова Львівської ОВА Максим Козицький розповів про головні події, які відбулися минулої доби на Львівщині.

«Двічі сирени повідомляли про повітряну тривогу – 4 лютого о 09:06 та о 16:50. В обох випадках була загроза удару крилатими ракетами з території білорусі. Небезпека не справдилася. Але прошу усіх не ігнорувати тривог!», – зазначив Козицький

Окрім цього він повідомив, що серед 116 Героїв, яких вчора Україна повернула з poсійського полону, є також захисник з нашої області.

«Воїн Петро, який захищав Україну у лавах Національної гвардії, не виходив на зв‘язок із 12 травня 2022 року. Вітаємо Героя зі Золочівщини вдома. Дякуємо за віддану службу Батьківщині. Бажаємо швидкого відновлення. Чекаємо на повернення усіх наших захисників», – повідомив Козицький.

Також учора евакуаційними потягами на Львівщину прибули ще 97 вимушених переселенців.

До Перемишля з нашої області чотирма потягами вирушили 1335 осіб.

Окрім цього, українська делегація з Яворівщини отримала у Перемишлі першу мобільну амбулаторію. Її передали на баланс медичного управління Державної прикордонної служби. Загалом в межах проєкту прикордонникам, які захищають країну на «нулі», доправлять ще три таких амбулаторії.

Крім того, спілка добровільних пожежних дружин Республіки Польща передала 11 електрогенераторів та 90 спальних мішків для потреб Мостиської громади.

Також Козицький повідомив, що вимушеним переселенцям, які проживають у корпусах санаторію «Світанок», що на Стрийщині, покращать умови проживання. Про це домовилися під час робочої зустрічі за участю представників Моршинської міської ради, ДП «Санаторій «Моршинкурорт», координатора проєктів Міжнародної організації «Corus international», неурядової організації «Норвезька рада у справах біженців «NRC», БО «БФ МФОЗНС» та NEEKA.

«Нагадаю, у цьому санаторії проживає 230 людей. Моршинська громада загалом прийняла понад 4,5 тисячі ВПО», – повідомив він.

Уже вчетверте італійські благодійники передали гуманітарні вантажі для потреб Червоноградських медиків. Цього разу організації «Bambini nel deserto» та «Colibrì» передали дві карети швидкої допомоги, а для волонтерів гуманітарного штабу, що у Червонограді – позашляховик.

Цю дружбу з волонтерами з міста Мантова вдалось налагодити завдяки червоноградці Тетяні Положевець та нашим землячкам Ірині Фіялковській і Ользі Хомяковій, які живуть в Італії.

Також жителі Львівщини можуть пройти безкоштовне онлайн-навчання на платформі Асоціації інноваційної та цифрової освіти – «Практичні навички подолання стресу». Після завершення курсу кожен випускник отримає сертифікат. Зареєструватися: https://bit.ly/3wWUUdK

Окрім цього Козицький повідомив, що вночі для очищення доріг державного та місцевого значення на Львівщині задіяли 122 одиниці спецтехніки.

Станом на зараз організації, відповідальні за експлуатаційне утримання доріг області, продовжують очистку доріг для забезпечення безпечних умов дорожнього руху.

«Зважаючи на погодні умови, прошу водіїв максимально звернути увагу на дотримання безпечної дистанції між транспортними засобами. Якщо ви маєте інформацію про нерозчищені дороги державного та місцевого значення у нашій області, телефонуйте на Гарячу лінію Львівської ОВА: 112», – повідомив Козицький.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news