logo
06/08
05/08
03/08
02/08
31/07
28/07
27/07
26/07
24/07
23/07
20/07
2 ...

У ПЦУ пояснили, чи правильно казати над померлим, щоб «земля була пухом»

04-06-2020422

У ПЦУ пояснили, чи правильно казати над померлим, щоб «земля була пухом»
Фото: news.church.ua

Християни вірять, що на цвинтарі залишається лише тіло, а душа людини після смерті переходить від тимчасового земного буття до вічного.

У Православній церкві України пояснили, чому висловлювання про те, щоб «земля була пухом» для померлого, не зовсім коректне.

Про це йдеться на сторінці ПЦУ у Facebook.

«Ми не втрачаємо близьких назавжди: наша любов і піклування простягаються поза межами життя земного, адже ми не припиняємо вимолювати у Господа для померлих вічний спокій. Втім, люди не завжди правильно висловлюють ці побажання. Часто чуємо, що вшановуючи пам'ять християнина, який нещодавно помер, бажають, щоб "земля була йому пухом". Але ми знаємо, що на цвинтарі залишається лише тіло, а душа людини після смерті переходить від тимчасового земного буття до вічного. Тому ми бажаємо вічного спокою, світлої пам'яті та Царства Небесного, щоби душа знайшла спочинок в оселях Господа та блаженне життя», – пояснюють у Церкві.

«Церква Христова переконана у можливості спасіння душі після смерті, а тому ми молимося за спочилих християн на кожній літургії, а особливо у дні загального поминання померлих, які називаються батьківськими суботами», – нагадують у ПЦУ.

І додають, що у ці дні під час поминальних служб згадують усіх спочилих одвіку християн: «Ми молимося про те, щоби Господь дарував їм вічний спокій, і пам'ять про них вічно жила у серцях. Пам'ять – це те, з чого народжується вдячність і пошана, що формує нас як дітей своїх батьків і послідовників Христа».

Leopolis.news