logo
13/09
12/09
11/09
10/09
04/09
31/08
28/08
27/08
20/08
19/08
2 ...

Сьогодні християни східного обряду вшановують святих апостолів Петра і Павла

12-07-2020 12:19566

Сьогодні християни східного обряду вшановують святих апостолів Петра і Павла
Фото: zn.ua

У неділю, 12 липня, відзначається День Петра і Павла — одне з важливих свят у православному календарі. У цей день вшановують пам'ять святих апостолів Петра і Павла.

Петро був свідком перших див Ісуса, очевидцем Преображення та хресних страждань Христа, Павло, який був спочатку гонителем християн, зустрівся вже із воскреслим Христом.

Обидва апостоли прийняли мученицьку смерть від рук язичників за поширення християнства. Ця дата - 12 липня (29 червня за старим стилем) - стала днем їхньої пам'яті. День апостолів Петра і Павла завершує собою Петрів піст (саме свято не входить в число днів цього посту). Петра і Павла: традиції, що можна і не можна робити У цей день заведено було влаштовувати «гулянки Петрівки», водити хороводи.

Вважається, що до цього дня необхідно навести лад у своєму домі. У день пам'яті апостолів не можна сваритися і лихословити. На свято Петра і Павла варто попросити вибачення і забути всі розбіжності з близькими людьми. День 12 липня потрібно присвятити духовним справам, читанню Біблії.

Віряни традиційно йдуть на церковну службу. Під забороною — важка фізична праця. Шити, в'язати, вишивати й займатися рукоділлям у свято Петра і Павла також не можна. На Петра і Павла не укладають шлюби. Будь-яке православне свято не може обійтися без теплих і добрих вітальних слів. УНІАН вам в цьому допоможе, склавши добірку найкращих привітань з Днем Петра і Павла.

Джерело – УНІАН.

Leopolis.news