logo
29/11
28/11
26/11
25/11
2 ...

Львівщина опинилась серед областей, де виявили найбільше підроблених COVID-сертифікатів

26-10-2021 11:20610

Львівщина опинилась серед областей, де виявили найбільше підроблених COVID-сертифікатів
Фото: Національна поліція

Через певні привілеї для вакцинованих під час карантину, в Україні зріс попит на підроблені COVID-сертифікати. Львівщина потрапила до переліку областей, де виявили найбільше фальшивих сертифікатів.

Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

За його даними, минулого тижня слідчі та дізнавачі Нацполіції розпочали майже 90 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації від COVID-19.

Загалом з початку року відкрили понад 730 проваджень за аналогічними фактами. Найбільше, за словами Клименка, – на Волині (207), в Києві (98), Рівненській та Львівській (по 75) областях.

«Загалом у 50% розпочатих кримінальних провадженнях особи отримали повідомлення про підозру. Всього з початку року до суду направлено 77 обвинувальних актів про вчинення майже 300 кримінальних правопорушень. І на сьогодні судами першої інстанції упродовж останнього місяця ухвалено понад 10 обвинувальних вироків за фактами придбання та використання підроблених COVID – сертифікатів, зокрема  під час перетину державного кордону. Винним особам призначено покарання у вигляді штрафів. Нагадую, що кримінальну відповідальність будуть нести і ті, хто фальшує документи, і ті, хто їх використовує», - підсумував Клименко.

Leopolis.news