logo
15/04
14/04
13/04
12/04
11/04
10/04
09/04
2 ...

Туск організував саміт, щоб поговорити з фермерами

28-02-2024 17:14692

Туск організував саміт, щоб поговорити з фермерами
Фото: onet.pl

29 лютого прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрінеться з представниками протестуючих фермерів та інших груп, які їх підтримали у протестах.

Про це повідомляє RMF24.

«Я скликав сільськогосподарський саміт у Варшаві на завтра… О 14:00 в центрі «Діалог» я зустрінуся з лідерами всіх протестуючих груп», – каже Туск. 

«У нас дуже серйозна проблема. Ми є найбільш проукраїнською державою і нацією (...), але ми також маємо найбільші проблеми в усій Європі через російсько-українську війну, – сказав на конференції Дональд Туск, пояснивши, що не тільки польські фермери були в складній ситуації.  

«Ми постійно шукаємо рішення, яке захистить польський ринок від наводнення значно дешевшою сільськогосподарською продукцією», – запевнив він.

 Туск зазначив, що Польща хоче допомогти Україні, але «не можемо допустити, щоб ця допомога мала дуже негативні наслідки для наших громадян». 

За його словами, він перебуває в постійному контакті з представниками української влади і ! «вони теж це розуміють».  

«Ми повинні знайти і ми знайдемо рішення, яке захистить наш ринок і наших фермерів від нерівної конкуренції, – Додав Туск. 

Він зазначив, що ті ліміти, які пропонують Брюссель і Київ, неприйнятні. 

«Ми також ведемо переговори з українською стороною про тимчасове закриття кордону та обмін товарами», – додав польський прем’єр.

Нагадаємо, польські перевізники планують 1 березня відновити протести на кордоні з Україною, приєднавшись до фермерів.

«Я не вірю, що вони поляки»: генконсулка Польщі у Львові різко засудила протести на кордоні

Як повідомляли, 20 лютого польські фермери оголосили загальний страйк, заблокувавши майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і пункти пропуску на кордоні з Україною. Поляки погрожують блокувати кордон з Україною до квітня та не пропускати автобуси.

Речник МЗС України Олег Ніколенко виступив із заявою, у якій засудив блокування польсько-українського кордону та антиукраїнські гасла з боку протестувальників.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news