logo
09/07
04/07
30/06
28/06
24/06
21/06
14/06
13/06
07/06
01/06
30/05
10/03
08/03
03/03
2 ...

Конституція. Відстоювати свої права | Блог Ростислава Новоженця

28-06-2024 17:33376

Конституція. Відстоювати свої права | Блог Ростислава Новоженця

День Конституції України – чудова нагода для влади випити за державний кошт. Бо ж сподіватися від власть імущих в цей день бодай поверхового аналізу щодо стану з дотриманням чи радше порушеннями Основного Закону – не доводиться!

Але Конституція України грубо порушується:

От, скажімо, відповідно до Ст. 24 громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками, зокрема, етнічного походження.

А що маємо на практиці? За останнім переписом населення в Україні, зокрема, українців за національністю (етнічним походженням) – 78%. Але в органах державної влади (виконавчій, законодавчій та судовій), органах місцевого самоврядування, серед великих власників (заводів, фабрик, банків, підприємств та організацій, земель), керівників політичних партій тощо представництво українців - значно менше ніж 78%, й іноді складає лише декілька відсотків або взагалі без таких (у випадку з президентом). Отже, українці в Україні мають обмежені конституційні права, зокрема, за етнічною ознакою! Відповідно національні меншини перебувають у привілейованому становищі з явно непропорційними й завищеними відсотками представництва у всіх владних, фінансових та майнових сферах!

Водночас Конституція України потребує змін:

Ухвалюючи Основний Закон у 1996 році, не обійшлось без компромісів (поступок, читай - здачі українських національних інтересів) перед комуністами (ворогами української державності, тепер – під забороною). Так, у Ст. 10, зокрема, зазначено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови. А це – підриває статус української мови, як державної. А в     Ст. 133 у систему адміністративно-територіального устрою України включили Автономну Республіку Крим, що суперечить Ст. 2, відповідно до якої Україна – унітарна, а не федеративна держава. Ці ляпсуси, які сприяли московській агресії, після нашої перемоги над ворогом необхідно невідкладно виправити!

Отож, відзначаючи День Конституції, не достатньо лише вітати один одного з цією датою, бо від цього суттєво нічого не зміниться. Потрібно аналізувати стан з дотриманням Конституції в Україні, вимагати її безумовного виконання й продовжувати боротися за свої права.