08-10-2024 11:40934
У жовтні 2018 року мер Львова Андрій Садовий і вся його когорта наближених клевретів гучно били у литаври самовдоволення: із подачі міського голови чиновники створили Львівське комунальне підприємство «Палац ігрових видів спорту». Амбітний прожект передбачав прославити на всю Україну креативну команду Андрія Садового, а ще і чималу групу запопадливих депутатів, яких набралось аж 47. Так і трапилось: всі вони солідарно прославились.
Для будівництва Палацу спорту на території славного Сихова, а в подальшому і популяризації ігрових видів спорту, адміністрація Львова вирішила створити ЛКП «Палац ігрових видів спорту». Також вирішили, що ЛКП зі спортивним нахилом міський голова буде фінансувати коштом податків львів’ян, а контроль за мега будівництвом і фінансами поклали на креативного менеджера Геннадія Васьківа, наближеного заступника Андрія Садового. Сам же міський голова – яко чільний і неперевершений спортивний будівничий всія України за останні десятиліття – у своїх рожевих мріях та уявних променях прийдешньої слави уже приймав європейські спортивні змагання.
Минули роки. Не той тепер Львів, річка Полтва не та. У відставку із Ратуші подав Геннадій Васьків, не стало львівських грошей, невідомо куди пропали щедрі мільйонні державні субвенції, скеровані на будівництво палацу, принишкли запопадливі депутати, розпорошилась когорта призначених чиновників-будівничих, а в червні 2024 року не стало і самого ЛКП, яке Андрій Садовий вирішив ліквідувати сором’язливо і без традиційної помпи. Після такого гучного і ганебного фіаско чільні сановники у цивілізованих країнах, які мають хоча б залишки совісті, подають у відставку разом зі всією своєю бездарною командою.
Ще в 2021 році стало відомо, що всеукраїнський мега прожект імені Андрія Садового понизився до рівня Сихівського району Львова. Під час години запитань до міського голови Андрій Садовий, позичаючи в Сірка очі, промимрив: «Проєкт вийшов дуже масштабний. І коли почали переходити до стадії робочих креслень, побачили певні нюанси. По-перше, це ціна, яка є непідйомною для міста навіть із залученням державного фінансування. Тому й відбувається коригування самого проєкту, щоби вийти на оптимальний варіант і все-таки наступного року почати роботи. Є також бажання уряду підтримати реалізацію цього проєкту… Однозначно за час нашої каденції сихівський спорткомплекс треба збудувати, звичайно, у більш полегшеному варіанті», – переповіло видання «Львівський портал» понуре зізнання раніше бундючного будівничого. Замість масштабного палацу спорту на Сихові можуть збудувати спортзал | Львівський портал (portal.lviv.ua)
Коли у червні 2024 році настав час «Х», головна юристка Львова остаточно похоронила розбиту на дзуськи кришталеву мрію міського голови, про що повідомило видання «Варіанти». У Львові планують ліквідувати Палац ігрових видів спорту — Варіанти (varianty.lviv.ua)
У той же час Гелена Пайонкевич заклала територіальній громаді Львова «вибухівку» сповільненої дії, коли не відмовила міського голову не приєднувати ліквідоване ЛКП до поки що діючого ЛКП «Спортресурс». Адже поки що діюче ЛКП «Спортресурс» знаходиться під патронатом Антона Нікуліна, начальника спортивного управління. А все, що знаходиться в діапазоні досяжності Нікуліна вірогідно зазнає краху.
Тим часом Постійна депутатська комісія з питань фінансів четвертий місяць поспіль намагається отримати від Антона Нікуліна і його підлеглих звіт за безцільно витрачені роки і невстановлені кошти для будівництва вже не всеєвропейського, а полегшеного Сихівського палацу спорту. Антон Нікулін уміло застосовує тактику «відмороженого» посадовця: приносить частково оформлені фінансові звіти прямо на засідання комісії. Відповідно, що депутати під час засідання не мають можливості ознайомитись зі всіма цифрами і переносять на майбутнє розгляд цього питання. Наступного разу історія повторюється: управління спорту знову завчасно не подає депутатам фінансовий звіт для попереднього ознайомлення.
Так сталось і цього разу. Третього жовтня обуренню Наталії Шелестак та інших депутатів бюджетної комісії не було меж. Праведні емоції особливо переповнили знаного депутата Петра Адамика, а депутатка Олена Пелех намагалась з’ясувати, за кого довірені чиновники Андрія Садового вважають депутатську комісію. Даремні були намагання. Посадовці від спорту так і не дали себе напоумити.
Наталія Шелестак таки переглянула по діагоналі нашвидкуруч зліплений фінансовий звіт Антона Нікуліна стосовно ліквідованого ЛКП «Палац ігрових видів спорту» і констатувала, що бухгалтер отримувала зарплату понад тисячу доларів, заступник директора теж отримував понад тисячу доларів, директор – майже три тисячі. Однак не вдалось встановити фінансового джерела або джерел, з яких виплачували премії, матеріальні допомоги, відпускні та інші фінансові видатки.
Антон Нікулін мало не на пальцях пояснював депутатам, що за всі роки псевдо будівництва спортивного палацу під керівництвом Андрія Садового змінилось із півдесятка керівників і чимало працівників, а тому потрібно значно більше часу, щоби знайти всі паперові фінансові звіти, опрацювати їх і надати комісії достовірні висновки.
Депутатка Олена Пелех поцікавилась, чи у відомстві Антона Нікуліна є електронна бухгалтерія, за яку заплачено чималі кошти. Отримавши ствердну відповідь, що електронна бухгалтерія таки є, не могла втямити, чому не можна за день-другий зробити повний фінансовий звіт. В Олени Пелех виникло обґрунтоване припущення, що в ЛКП «Палац ігрових видів спорту» існувала подвійна, якщо не потрійна бухгалтерія. Депутатка наголосила, що потрібно окремо розглянути питання стосовно керівників від спорту і дізнатись, чому не вся фінансова інформація була занесена в електронну бухгалтерію.
Депутати таки зуміли з'ясувати у Нікуліна, що у ліквідованому ЛКП працювало поки що встановлених 15 фахових спеціалістів із питань будівництва так і не зведеного Сихівського палацу спорту. На цих спеціалістів із бюджету Львова щомісяця витрачали понад мільйон гривень лише на заробітну платню.
Наприкінці бурхливого обговорення діяльності ліквідованого ЛКП «Палац ігрових видів спорту» Наталія Шелестак дійшла висновку, що це було не ЛКП, а контора «Львівські роги і ратиці», яка із міської скарбниці безпідставно виманила орієнтовно 22 мільйони гривень. І остаточно пообіцяла: якщо через два тижні Антон Нікулін не надасть повний фінансовий звіт про те, скільки в конторі насправді працювало людей, яку отримували заробітну платню, які отримували премії, які отримували відпускні, яку отримували матеріальну допомогу і обґрунтоване пояснення, куди подівся сам палац спорту, то депутатська комісія таки передасть уповноваженим органам подальше дослідження цих питань. Особливо переконливим був тенор Петра Адамика: «Антон, там лише за день-другий професійних допитів у вас і пам’ять відновиться, і язик розв'яжеться».
Між іншим, Антон Нікулін третього жовтня 2024 року демонстративно не з'явився у Галицький суд до судді Ольги Кротової. Державна служба з питань праці притягує чиновника Нікуліна до поки що адміністративної відповідальності за незаконне звільнення з посади директорки УДЮМК Олени Лазірко (Горпинюк), про яку вже писали на шпальтах Leopolis.news. Якщо Антон Нікулін не з'явиться в Галицький суд 10 жовтня о 14:20, суддя Кротова пообіцяла застосувати до нього фізичний привід. Тобто представники спеціальної служби візьмуть сановника Нікуліна по-під руки, неструджені фізичною працею, і приведуть за призначенням. Будемо сподіватись, що пресслужба Андрія Садового, яка пильно відстежує публікації Leopolis.news, вчасно повідомить підсудного Нікуліна, аби з ним не трапилась ще більша неприємна оказія.
Ярослав ЛЕВКІВ, для Leopolis.news