logo
19/04
2 ...

Обласна рада купує кавомашини за 28 тис. грн

15-02-2021 10:38966

Обласна рада купує кавомашини за 28 тис. грн
Фото: wz.lviv.ua

Управління майном спільної власності Львівської обласної ради оголосило торги на закупівлю електричних побутових приладів. Оголошення про це з’явилося на офіційному майданчику публічних закупівель.

Як виявилося, в обласній раді хочуть за ці гроші купити дві кавоварки «Delonghi ECAM22.110.B» та автоматичну кавоварку «Tchibo Cafissimo Ekspres PURE». Причому, що корпус останньої має бути виключно біло-чорний. 

Прийом пропозицій триває до 18:00 23 лютого 2021 року. Тип закупівлі – спрощена (допорогова) закупівля.

Leopolis.news поцікавився вартістю зазначених кавомашин у торговельній мережі. Так от «Delonghi ECAM22.110.B» Автоматическая кофеварка Delonghi ECAM 22.110: Купить в Днепропетровске (Днепре) - Сравнить цены на Price.ua можна найдешевше купити за 9175 грн, а «Tchibo Cafissimo Ekspres PURE» – за 1100 грн. Виходячи з цього сума тендерної закупівлі завищена щонайменше на 8 тисяч гривень.

Цікаво, що в оголошенні про проведення цієї закупівлі через систему електронних закупівель вказано, що «аналоги не пропонувати». Хоча в законі України «Про публічні закупівлі» чітко сказано, що «оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників». А якщо б хтось хотів запропонувати обласній раді купити кавомашину іншої марки та з меншою ціною?

До речі, відповідно до чинного законодавства, у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. 

Це здається вперше в історії Львівської обласної ради чиновники оголосили тендер на закупівлю кавомашин за кошти платників податків. Можливо в умовах кризи облрада вирішила заробляти на наданні кейтерингових послуг? Однак чогось подібного немає серед повноважень органів місцевого самоврядування. У сьогоднішніх непростих умовах місцева влада повинна демонструвати скромність та витрачати кошти на більш потрібні речі, а ніж кавомашини для депутатів Львівської обласної ради.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news