logo
17/06
12/06
11/06
10/06
01/06
31/05
21/05
20/05
17/05
30/04
28/04
26/04
18/04
13/04
2 ...

У відомих батьків-музикантів росте юний Джеймі Олівер

30-04-2021 12:393247

У відомих батьків-музикантів росте юний Джеймі Олівер

Його звати Марк Дзялак, йому лише 8 років, його батьки відомі музиканти-скрипалі Анна Савицька та Якуб Дзялак, які зараз мешкають у Швейцарії. Але юного Марка більше цікавлять не скрипка та смичок, а каструлі та пательні.

 

 

 

 

Батьки жартують, що мають вдома персонального 8-річного Джеймі Олівера. Про нього вже пише іноземна преса. А нещодавно Марк  отримав ланку на молодіжному каналі в Торонто – передача називається «Kontaktnextgen».  Чим так захопила кулінарія хлопчика та якими ресторанними стравами тішить батьків Марк Дзялак ексклюзивно розповів журналісту Leopolis.news

Як почалось захоплення кулінарією, кухнею, приготування різних страв? З якої страви все почалось? 

Я хотів готувати ще змалечку місив тісто, гримав каструльками. Потім переглянув мультики «Піцца Містер Бін» та «Рататуй» і все – захотів стати кухарем.

Все почалося як раз з піци у формі ведмедика та французької страви з цукіні і баклажанів «рататуй».  

Де вчився цій майстерності? 

З часом моє захоплення кулінарією набуло певно серйозності, на початку карантину я вмовив батьків купити мені онлайн-курс Євгена Клопотенка «Мислити як кухар» і я почав вчитися. Курс розрахований на дорослих людей, але поблажок мені не роблять – Євген дуже строгий вчитель – я тричі переробляв один модуль – нарізка овочів різними способами (по 1кг картоплі, моркви та цибулі). Переробляв доти, доки завдання не прийняли. Ще я вчився працювати з м'ясом та рибою. Днями закінчив курс, а «дипломною роботою» була власна версія салату Олів‘є. 

Чи легко адаптовуєшся на дорослій кухні? Це ж досить небезпечно?  

Кухня – небезпечне місце! Не можна ловити гав – можна порізатися, обпектися. Ні в якому разі не можна облизувати міксер чи пхати пальці в блендер! Треба бути уважним та обережним!  

Які страви найчастіше виходять з-під твого ножа? 

Готую багато українських та польських страв – мама українка, а батько поляк, ще люблю готувати італійську та інколи швейцарську кухні.  

Звідки береш рецепти? Чи є вже авторські? 

Я експериментую та видумую рецепти! Ще переглядаю багато відео з їжею в ютубі. Маю величезну колекцію кулінарних книжок – їх понад 50 штук із різних країн світу. Я з цікавістю читаю не тільки рецепти, а й історії, пов'язані з кулінарією. 

В мене є авторський рецепт піци «піца Марк», але як справжній кухар я не розповім свій секрет.  

Як відреагували батьки, коли ти захопився кухнею у досить юному віці? 

Батьки дуже люблять смачно поїсти, але далекі від кулінарії – я народився в сім'ї музикантів. Але мама і тато не лише підтримують мене, а й займаються моєю кулінарною освітою та веденням блогу в Інстаграм. 

Чи є мрії пов'язані з цим захопленням? Можливо свій ресторан? 

Колись я обов'язково відкрию свій ресторан! Але зараз потрібно вчитися та набиратися досвіду.

Розмовляла Дар'я Бавзалук, для Leopolis.news