logo
06/10
22/09
17/09
10/09
07/09
01/09
30/08
18/08
17/08
16/08
12/08
11/08
05/08
04/08
2 ...

Восени у Львові можливі тотальні перевибори місцевої влади

29-07-2021 13:484190

Восени у Львові можливі тотальні перевибори місцевої влади
Фото: 4studio.com.ua

Рішенням Окружного адміністративного суду Києва скасовано розпорядження уряду про приєднання села Малехів до Львівської ОТГ. Міська влада Львова оскаржила його в апеляційні інстанції. І от днями Шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив попереднє рішення Окружного адмінсуду. Таким чином включення Малехівської сільської ради до Львівської ОТГ визнано незаконним.

 

 

Таке рішення відкриває своєрідну виборчу «скриньку Пандори»: місцеві політики в кулуарах почали говорити про нові перевибори у Львові, оскільки Львівська ОТГ, як виявилась, була сформована з порушенням закону.

Сьогодні також триває суд і за позовом Винників про незаконне включення їх до складу Львівської ОТГ. Малехів створив прецедент, який дозволяє політикам публічно говорити про незаконність формування влади у Львові. Юридичну базу під подібні твердження у нас в країні завжди вміли знаходити – найважливіше, щоб була критична маса вигодонабувачів у справі. А бажаючих поборотися за владу у столиці Галичини завжди було і є багато. Місто з багатомільярдним бюджетом і власною фінансовою самостійністю є чудовим політичним майданчиком та джерелом особистого збагачення.

Більшість опитаних мною політиків однозначно підтримують ідею перевиборів міської ради та міського голови Львова. Лідер місцевих єесівців, народний депутат України Олег Синютка твердо переконаний, що «місто треба рятувати».

«Сьогодні Львів заганяють у боргову кабалу. Ремонт доріг – це був передвиборчий піар теперішнього мера. Під керівництвом Андрія Садового місто летить у прірву. Ми готові до виборів в любий термін», – зазначив екс-кандидат на посаду міського голови. Підтримує ідею перевиборів восени і голова «Громадянської позиції» Володимир Гірняк. «Діючий міський голова Андрій Садовий обдурив виборців і тотально грабує місто. Ще чотири роки його влади Львів просто не витримає. У нас в міській раді якісь неприродні коаліції. Я однозначно за це, щоб перевибори відбулися», – підкреслив екс-заступник голови Львівської обласної ради.

Не проти вчергове прорватися до Львівської міської ради і «Батьківщина». Для Юлії Тимошенко це вже питання честі: з 2010 року партія не представлена у ЛМР. «Батьківщині» завжди місцеві політичні партнери обіцяли підтримку, використовували її, але традиційно в останній момент «кидали». Та й у самій партії ніяк не могли відважитися на самостійну політичну гру на виборах у Львові. А ці перевибори дають реальний шанс прихильникам Юлії Володимирівни врешті-решт опинитися у Львівській Ратуші.

Обережно, але ідею виборів підтримують і у правлячій партії «Слуга народу». Її очільники твердо переконані, що на минулих виборах у них вкрали голоси і фракція провладної партії у міській раді мала б бути однозначно. Сьогодні рейтинг Президента Зеленського зростає і найбільшим він є саме у Західній Україні, де за даними соціологічної агенції «Рейтинг» очільнику держави довіряє 52 % опитаних. Враховуючи, скільки центральна влада помпує нині коштів у наш регіон, то немаленька фракція «Слуг народу» однозначно буде в новій міській раді. І готова буде до повної співпраці з новим очільником міста взамін за посаду секретаря ради. А очільником цим за переконанням аналітиків з Банкової знову стане … Андрій Садовий.

Як не дивно, але перевибори у Львові вигідні і йому. Ситуативна коаліція з дрібними, але з потужним бюджетним апетитом фракціями, постійно вимотує нерви Андрію Івановичу. Як досвідчений гравець він знає: що гроші люблять тишу. А коли опозиція контролює видатки кожної гривні, то ж який тут спокій і насолода від управління потужним містом. Очільник міста реально стомився від управління Львовом, щоб він там кому не розповідав про любов до маленької батьківщини. Київські пагорби завжди манили амбітного міського голову. А ці перевибори дають йому унікальний шанс здійснити свою мрію.

На початку червня ц.р. Андрій Садовий очолив Палату місцевих влад в новоствореному Володимиром Зеленським Конгресі місцевих та регіональних влад. ЗМІ, які належать до медіа-імперії Садових, не дозволяють собі гострої критики очільника держави. На відміну від попередніх років сьогодні існує конструктивний діалог, принаймні для широкого загалу між ЛОДА та мерією. Як жартують сьогоднішні очільники регіону, Львів і область настільки багаті, що для чого сваритися: усім вистачить! Найголовніше знайти точки дотику та не виносити сварки у публічну площину. Після перемоги на дострокових виборах Андрій Іванович може спокійно претендувати на крісло віце-прем’єра, а може й очільника уряду. А Львів залишить на нову більшість «Самопомочі» та «Слуг народу» з «конструктивною» опозицією «Європейської солідарності».

За нашою інформацією консенсус щодо тотальних перевиборів влади у Львові все більше оволодіває умами львівських достойників та місцевих олігархів.

Подейкують, що сьогоднішній депутат Львівської обласної ради від «ЄС» Григорій Козловський шкодує за колишнім «двіжом» у Львівській міській раді. Він не задоволений роллю статиста в облраді. Тим більше, що усі управлінські рішення по коштах обласного бюджету здійснює обласна державна адміністрація. А він звик бути в процесі, а не десь збоку потоків. Тим більше, що практично усі його бізнесові інтереси зосереджені у Львові. Тому мандат депутата обласного парламенту його перестав цікавити і тішити: він мріє повернутися у рідну стихію львівської Ратуші.

Єдиними, хто незадоволений ідеєю тотальних перевиборів у Львові є нинішні дрібні фракції у Львівській міській раді. Але за оцінками політологів вони не зможуть повторити свій успіх у разі дострокових виборів. Політичне майбутнє нині за потужними партіями, які володіють відповідними організаційними, матеріальними та медійними ресурсами.

Політична осінь в Україні та у Львові обіцяє бути цікавою.

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news