logo
24/09
23/09
22/09
21/09
2 ...

У МОН кажуть, що відмовились від ручного розподілу держзамовлення у вищій освіті

03-08-2021 19:52433

У МОН кажуть, що відмовились від ручного розподілу держзамовлення у вищій освіті

У Міністерстві освіти і науки заявили про відмову від ручного розподілу державного замовлення у вищій освіті на користь принципу «бюджетні місця йдуть за кращими вступниками».

Про це інформує osvita.ua.

За інформацією освітнього відомства, відтепер бюджетні місця для навчання студентів надаються не закладу вищої освіти, а безпосередньо від держави громадянам, які здобувають ці місця на конкурсній основі.

«Вступники на базі 11 класів отримують рекомендації до омріяних закладів вищої освіти завдяки автоматичному розподілу бюджетних місць. Більше державних місць отримують ті заклади вищої освіти, до яких подавали заяви вступники з вищими конкурсними балами», – повідомляють у Міністерстві освіти.

Також у відомстві зазначають, що однією з найбільших переваг «широкого конкурсу» є те, що він відбувається в один тур одночасно для всіх учасників конкурсного відбору, без втручання людини в цей процес за оприлюдненим алгоритмом, який може перевірити кожен охочий та переконатися в його справедливості за допомогою чітко прописаних критеріїв.

При цьому, обсяг прийому за державним замовленням визначається загалом для всіх виконавців державного замовлення, крім вищих військових закладів освіти, щороку за спеціальностями (чи галузями знань, міжгалузевими чи підгалузевими групами) загалом по країні (суперобсяг).

«І ті вступники, які в результаті автоматичного розподілу потрапили у відповідний суперобсяг, приносять бюджетні місця до тих закладів, які вказані в їхніх заявах», – наголошують у Міносвіти.

Окрім того, у МОН зазначили, що заклади освіти оприлюднюють максимальний обсяг бюджетних місць. Водночас це не гарантовані місця в університетах, а максимально можлива кількість вступників, яку готовий прийняти виш за умови, що вступники, які за результатами «широкого конкурсу» стали найкращими в країні та обрали цей заклад.

Виключенням є фіксовані обсяги державного замовлення, які надаються на деякі спеціальності, зокрема, «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво», «Дизайн», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Сценічне мистецтво», а також для університетів, які розміщені на території Донецької та Луганської областей.

«Яким буде прохідний бал за тією чи іншою спеціальністю, залежить від багатьох факторів (кількості вступників, їхніх пріоритетів, їхнього конкурсного бала тощо). Однак саме система «широкого конкурсу» дозволяє українському вступникові з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет, подати документи до будь-якого вишу і бути впевненим, що в разі, якщо він (вона) виявиться кращим(-ою), то зможе вступити до омріяного закладу чи на омріяну спеціальність», – повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Leopolis.news