logo
29/07
26/07
08/07
07/07
26/06
22/06
18/06
16/06
13/06
06/06
02/06
01/06
2 ...

Реконструкція пологового на Некрасова: корупційний «штин» зашкалює

22-09-2021 10:366528

Реконструкція пологового на Некрасова: корупційний «штин» зашкалює
Фото: Суспільне Львів

Епопея з реконструкцією акушерсько-гінекологічного корпусу Львівської обласної клінічної лікарні триває вже п’ятий рік.  За цей час, за даними ЗМІ, на ремонтні роботи витратили понад 80 мільйонів, однак і цього виявилося недостатньо.

 

Пологовий корпус і надалі закритий на реконструкцію, а через кожні три місяці, як стверджують лікарі-гінекологи, видають нові накази про «продовження закриття». Це в ситуації, коли працівники пологового відділення на тривалий час взагалі залишились без роботи. А лікарі гінекологічного відділення змушені тіснитися в чужому відділенні на 25 кв. м –  разом із медсестрами, молодшим медичним персоналом та самими ж пацієнтами.  

Що криється за безкінечним ремонтом пологового на Некрасова? Відповідь на це питання, як виявилося, можна віднайти у матеріалах закупівель та  судовому реєстрі.  

Загальна картина виглядає так, ніби так звана реконструкція з самого початку була задумана як суцільна схема. З сумнівними фірмами-учасниками (у тому числі з такими, за якими тягнеться кримінальний шлейф). З конкуренцією, схожою на фіктивну. З регулярними зривами темпів виконання робіт.    

«Зашкварена» компанія екс-чиновника на реконструкції мала освоїти 9,3 млн             

Перші два тендери на проведення реконструкції у пологовому корпусі, що на вул. Некрасова, 4, Львівська обласна клінічна лікарня оголосила влітку 2017 року. Йшлося про капітальний ремонт інженерних мереж та приміщень даного корпусу – з орієнтовною вартістю 10,3 млн грн та про реконструкцію «із впровадженням енергозберігаючих заходів»», орієнтовна ціна якої була 16,8 млн грн. 

Переможцями цих торгів тоді стали ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Галицький будівельник» та  ТОВ «БМ Комфорт». Компанія «Галицький будівельник», яка конкурувала лишень з ПП «ІНА», перемогла, запропонувавши виконати роботи з капітального ремонту інженерних мереж та приміщень за 9,3 млн грн. 

Водночас фірма-переможець виявилася зовсім молодою та дуже непростою. З відкритих джерел вбачається, що вона була зареєстрована у 2016 році Олександром Овчаренком, який, зокрема, є колишнім начальником управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації. Ще ця компанія, попри «молодість», фігурувала у кількох кримінальних справах, пов’язаних з привласненням майна. Зокрема, у справі щодо розкрадання бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту будівлі їдальні та при будівництві казарм  військового містечка у Яворові. Також відомо, що у минулому році її директору було оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення, яке полягає у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб. 

А тепер щодо ремонту в пологовому корпусі. Договір між лікарнею в особі головного лікаря Михайла Гички та компанією-підрядником в особі Олександра Овчаренка було підписано 20.09.2017 року. Згідно його умов фірма мала провести капітальний ремонт до кінця року. Однак виконання робіт  розтягнулось на кілька років, про що свідчить низка додаткових угод до  договору. 

Про фірму екс-депутата, яка виграла «ремонтні» тендери лікарні  на 73 млн  

«БМ Комфорт» на торгах теж змагалось лише з одним учасником – ТОВ «Компанія «ВілКом». Дане товариство, як свідчать відкриті джерела, не завантажило у повному обсязі необхідні документи до тендерної пропозиції, тобто торги, м’яко кажучи, мали ознаки фіктивної конкуренції. 

Договір з «БМ Комфорт» – на 16,2 млн грн (щодо реконструкції будівлі пологового корпусу із впровадженням енергозберігаючих заходів) лікарня уклала 31.08.2017 року. Строк його дії було зазначено до 31.12.2018 року.  

Водночас у період, коли фірми «Галицький будівельник» та «БМ Комфорт» продовжували ремонтні роботи, обласна клінічна лікарня оголосила новий тендер на реконструкцію пологового відділення, що на вул. Некрасова, 4 – орієнтовно на 59,6 млн грн. Відбулося це у березні 2018 року, в оголошенні йшлося про «капітальний ремонт інженерних мереж та приміщень 1-го, 3-го, та 4-го поверхів». 

На цих торгах знову  перемогла «знайома» фірма: «БМ Комфорт» – із пропозицією у 56,9 млн грн, яка, до речі, на той час вже проходила по кримінальній справі, пов’язаній з названою реконструкцією пологового корпусу. Детальніше про це – далі.  

Спочатку – трохи додаткової інформації. За даними реєстрів вказане  товариство спеціалізувалось на неспеціалізованій оптовій торгівлі. Його засновниками та власниками були Ігор Богів та Назар Максименко, який у 2010 році був депутатом (позапартійним) Зубрянської сільської ради, а також  володів іншими компаніями, серед яких – проектна організація Valens Group та девелопмерська компанія «Валенс». 

Невеличка, однак вельми показова ремарка. У цьому році слідчі управління поліції Львівської області повідомили Назару Максименко (як керівнику й засновнику ПП «Валенс Груп») та ще одному підприємцю підозру у розтраті 1,4 млн грн обласного бюджету під час реалізації міжнародного екологічного проєкту «Ровелове Розточчя – разом попри кордони». Такі відомості зазначені, зокрема, в ухвалі Галицького райсуду Львова від 24.03.2021 року. У ній вказано, що директор та учасник ПП «Валенс Груп» обґрунтовано підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно та за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 КК України. 

Ще раз зверніть увагу, шановні читачі, на назву фірми – ПП «Валенс Груп». 

Змову службових осіб лікарні та фірм-підрядників розслідували на рівні відділу поліції  

Однак повернемося, як кажуть, до наших баранів. 

Черговий договір з «БМ Комфорт» обласна клінічна лікарня уклала 24.04.2018 року. Ремонтні роботи підрядник мав виконати до 31 грудня 2018 року. Та надалі все пішло за «сценарієм», схожим з тим, що «започаткував» попередник – «Галицький будівельник». Тобто підрядник не зміг вчасно завершити ремонт пологового корпусу, у зв’язку з чим  термін виконання робіт відтермінували ще на рік – до кінця грудня 2019-го.   

Однак найцікавіший момент полягав в тому, що ремонтні роботи у пологовому корпусі компанія «Галицький будівельник» та товариство «БМ Комфорт» довершували, будучи фігурантами однієї і тієї самої кримінальної справи (саме про цю справу згадувалось вище). 

Мова – про кримінальне провадження № 12018140040000111, відкрите правоохоронцями 12 січня 2018 року. Про його фабулу можна дізнатись з матеріалів судового реєстру.  

«…Службові особи Львівської обласної клінічної лікарні за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «БМ Комфорт», код ЄДРПОУ 39234025, шляхом внесення неправдивих відомостей у акти приймання виконаних робіт по об’єкту «Капітального ремонту інженерних мереж та приміщень пологового корпусу ЛОКЛ, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Некрасова, 4», внесли завідомо неправдиві відомості в акти виконаних робіт форми КБ-2в, КБ-3», – йдеться в ухвалі Личаківського райсуду м. Львова від 18 січня 2018 року.  

В іншій ухвалі цього ж суду, датованій цим самим числом, точно такий текст наведено щодо попередньої змови  службових осіб обласної клінічної лікарні та компанії «Галицький будівельник».   

Названі ухвали стосуються надання слідчому слідчого відділу Личаківського відділу поліції тимчасового доступу до низки наявних документів: «щодо виконання робіт по об’єкту «Капітального ремонту інженерних мереж та приміщень пологового корпусу ЛОКЛ». 

Чим «відзначився» останній підрядник? 

Як вбачається з сайту закупівель Prozorro, наступним підрядником, який долучається до реконструкції у пологовому корпусі, стає Товариство з обмеженою відповідальністю «Орбудсервіс». Відбулося це після того, як обласна клінічна лікарня розірвала договір з ТОВ «БМ Комфорт». 

Варто зазначити, що проти даного недобросовісного підрядника, який здійснював капітальний ремонт не по графіку, в жовтні 2019 року виступив колектив акушерського, гінекологічного та неонатологічного відділень Львівської обласної клінічної лікарні. 

Договори з ТОВ «Орбудсервіс», яке перемогло відразу у двох тендерах, були укладені 12.05.2020 року. Підписали ці документи директор товариства та генеральний директор обласної клінічної лікарні Михайло Гичка.  

Йдеться про договір № 42/3142 на суму 3,7 млн грн – за результатам закупівлі, яка стосується  реконструкції будівлі пологового корпусу лікарні із впровадженням енергозберігаючих заходів (коригування). Та договір № 23/3132 на 35,88 млн грн – за результатами закупівлі з назвою «Капітальний ремонт інженерних мереж та приміщень 1-го, 3-го, та 4-го поверхів пологового корпусу Львівської обласної клінічної лікарні, за адресою: м. Львів, вул. Некрасова, 4». Коригування». 

У цій останній закупівлі (орієнтовна вартість якої складала 37,2 млн грн) «за традицією» участь взяло лише дві компанії: окрім  «Орбудсервіса» на торги подало документи «те саме» вищеназване ПП «Валенс Груп», директором та учасником якого є «той самий» Назар Максименко, якому у цьому році, як було зазначено вище, оголосили підозру у заволодінні чужим майно. Можна згадати й інший факт: фірма якого «БМ Комфорт» тендери на ремонти пологового корпусу вигравала два рази раніше, а у результаті виявилась недобросовісним підрядником та фігурантом кримінального провадження, повязаного з  капітальним ремонтом приміщень лікарні.

І знову про торги. Остаточна пропозиція ПП «Валенс Груп», яка була більшою за пропозицію ТОВ «Орбудсервіс» на 99 тис. грн, у ході торгів не розглядалась. Загалом, якщо судити по обсягу наданих тендерному комітету документів, «Валенс Груп» на цих торгах виглядає технічним конкурентом. Що ймовірно свідчить про змову, фіктивну конкуренцію. 

Трохи інформації про фірму-переможця. Директором, засновником та власником ТОВ «Орбудсервіс»  є Олег Костик, який також є власником ПП фірма «Орбудсервіс». 

За даними реєстрів ТОВ «Орбудсервіс», що було зареєстроване у 2014 році, в останні роки фігурувало (фігурує дотепер) у кількох кримінальних справах за стандартною як для фірм, що вигравали «пологові» тендери Львівської обласної клінічної лікарні, статтею – 191-ою КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 

Одне з таких кримінальних проваджень, яким, за відомостями судового реєстру, займається слідче управління ГУ ДФС у Львівській області, стосується привласнення бюджетних коштів при проведення ремонтних та будівельних робіт на об’єктах державної та комунальної власності. Інша  справа на початку 2017 року була розглянута Галицьким райсудом Львова. Її фігурант – відповідальна особа ТОВ «Орбудсервіс», яка вироком суду була засуджена на пять років позбавлення волі умовно (із іспитовим строком тривалістю 1 рік) – за заподіяння держбюджету матеріальної шкоди при реконструкції великого плавального басейну дитячо-юнацької спортивної школи у Дрогобичі. 

І наостанок закономірне риторичне запитання: чи могли вищеописані підрядники, яких ніби підбирали спеціально, реконструкцію у пологовому корпусі Львівської обласної клінічної лікарні провести по іншому – не так, як на інших об’єктах, себто без присвоєння бюджетних коштів? 

І кілька «звичайних», щоправда наївних, запитань: чому тоді нічого не чути про завершення вищеназваної кримінальної справи, повязаної з  ремонтом пологового на Некрасова? Чому на «дивні» багатомільйонні закупівлі обласної клінічної лікарні та на безкінечну реконструкцію досі не звернули увагу контролюючі органи? І що на це все скажуть депутати Львівської обласної ради, які виділяють з обласного бюджету десятки мільйонів гривень платників податків на такі довготривалі ремонти? 

Дмитро ЛІСОВИЙ, для Leopolis.news