logo
18/01
14/01
01/01
01/12
27/11
24/11
22/11
14/11
28/10
23/09
17/09
08/05
06/05
01/05

Щиро вдячний усім учасникам презентації книги про маму та її рід | Блог Ростислава Новоженця

23-09-2021 15:372839

Щиро вдячний усім учасникам презентації книги про маму та її рід | Блог Ростислава Новоженця

Вчора, 22 вересня у конференц-залі Музею етнографії та художнього промислу, що у Львові на проспекті Свободи, відбулась презентація моєї книги «Родинний портрет в оправі часу. Родовід Лідії Новоженець із Політилів».

 

Презентація відбулася з благословення Владики УГКЦ – Архиєпископа та Митрополита Львівського Кир Ігора Возняка.

Радість виходу у світ цього видання зі мною прийшли розділити чимало родичів, друзів, знайомих, науковців та дослідників, громадських діячів. Усі з цікавістю розглядали отриману в подарунок книгу, уважно слухали тих, хто виступав під час презентації. Усім - я дуже вдячний! Мало кому нині вдаються такі масові заходи, адже презентацію відвідало майже сім десятків осіб.

Особлива подяка колишнім співробітникам моєї Мами, зокрема, Стефанії Кріль, які прийшли таким чином вшанувати Лідію Новоженець, яка відпрацювала економістом в УКБ Львівського міськвиконкому цілих 28 років.

Дякую за добре слово: сестрі Галині Новоженець, швагру Мирославу Гавриліву, племінниці Калині Гаврилів, дослідникам - Оресту Голубцю, Роману Білю, Зеновії Служинській, Богдану Горбовому…

Особливе слово подяки - племінниці Ганні Гаврилів за підготовку слайдів та вміле ведення самої презентації. Сину Ростиславу Новоженцю вдячний за всіляку допомогу перед і під час презентації.

Вдячний тим двом десяткам учасників презентації, які попросили у мене, як автора книги, автограф з дарчим написом, що я з приємністю виконав.

Окрема подяка: директору Інституту народознавства акад.Степану Павлюку - за наданий для презентації чудовий зал, а працівнику музею Андрію Колотаю – за технічну допомогу.

Подяка Ірині Грицюк, яка подарувала букет квітів, що після презентації мною з дружиною та сином було покладено до родинного гробівця Мами на Личаківському цвинтарі.

P.S. Про книгу з прес-релізу:         

В лютому місяці 2020 року у Львові Благодійний фонд “Україна-Русь” видав книжку “Родинний портрет в оправі часу. Родовід Лідії Новоженець із Політилів”. Автор книги – громадський діяч Ростислав Новоженець.

Ця книга присвячена Матері, Берегині Роду, свідомій українці, галичанці-аристократці Лідії Новоженець із Політилів (1932-2014 рр.) та видана до п’ятих роковин вшанування її світлої пам’яті.  Тут вміщено спогади дітей та онуків. Досліджено біографію та родовід Лідії Новоженець (Політило) до сьомого коліна. Описано кревні родини Левицьких (три різні гілки), Чачковських, Стрільбицьких, Сніжинських та цілу плеяду священників УГКЦ. Відстежено родинний зв’язок з Грушевськими, Трушами, Зарицькими, Тисовськими та іншими визначними українцями. Подано генеалогічне дерево з відгалуженнями та чисельні фотографії. Це – розширене, доповнене і виправлене видання «Материнська ласкава усмішка» 2016 року.

Дослідження родоводу відбувалось в архівах Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, а також під час експедицій по місцях предків. Родинний портрет доповнили Сосновські, Кокорудзи, Кучери, Ваврики, Слоневські. Серед родичів - чимало освітян, науковців, громадських діячів, а також поважних господарів-землеробів. У розгалуженому дереві роду Лідії Новоженець виявились: Михайло Грушевський – перший президент України, Іван Труш – визначний художник, Анатоль Вахнянин – творець «Просвіти», Олександр Тисовський – засновник «Пласту», Катерина Зарицька – керівник Українського Червоного Хреста УПА, Михайло Сорока – провідник «ОУН-Північ», Степан Качала – відомий галицький політик, Кирило Студинський– голова Народних Зборів Західної України, Микола Вояковський – екзарх УГКЦ в Німеччині й, навіть, Софія Слюзар – науковий консультант Збігнєва Бжезінського, радника президента США з національної безпеки.

Форматування книги та підготовка до друку здійснені Ігорем Диким. Дизайн обкладинки – Галини Новоженець. Книга вийшла за фінансової підтримки Мирослава Гавриліва. Наклад – 250 примірників.

Книга призначена усім, хто цікавиться генеалогією, дослідженням власного роду, історії УГКЦ, зокрема, та Галичини в цілому.

У вересні 2020 року книга брала участь у конкурсі Львівського книжкового форуму на краще видання. Через карантинні обмеження книга досі публічно не презентувалась.

Книга презентується до сьомих роковин світлої пам’яті і 89-річчя від дня народження Лідії Новоженець із Політилів.

конт. тел. автора - 0676756240