logo
02/12
2 ...

В Україні пропонують позбавляти водійських прав за перевищення швидкості

26-10-2021 19:20611

В Україні пропонують позбавляти водійських прав за перевищення швидкості
Фото: pravda.com.ua

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт № 6214, яким пропонують посилити відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах.

Про це повідомляє Finance.ua.

«Надмірна швидкість є найголовнішим фактором смертельних аварій на дорогах України і особливо в населених пунктах, де розташовані школи, дитячі садочки, аптеки, офіси, магазини, ресторани, розважально-торговельні та спортивно-оздоровчі комплекси, де зазвичай багато пішоходів та велосипедистів. Радикальні кроки та високі штрафи можуть стати найдієвішим стимулом для наших водіїв їздити суворо за правилами», – сказано в пояснювальній записці до проєкту закону.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, пропонується ввести санкції щодо водіїв, які перевищили швидкість при русі в межах населених пунктів:

  • перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 30 км/год покарання – штраф 1700 грн;
  • перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 50 км/год. Покарання – позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 3 до 6 місяців;
  • перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 70 км/год. Покарання – позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 6 місяців до одного року.

Додамо, що в населених пунктах діє обмеження 50 км/год (крім окремих ділянок з лімітом 80 км/год, виділених відповідним дорожнім знаком). Покарання за перевищення швидкості має дві градації – на 20 або 50 км/год, і діє поза незалежності від того, де зафіксовано порушення – в населеному пункті або поза ним;

зараз при перевищенні дозволеної швидкості на 20 км/год штраф становить 340 гривень, а на 50 км/год – 1700 грн.

Leopolis.news