logo
15/01
14/01
13/01
12/01
11/01
10/01
05/01
30/12
29/12
22/12
20/12
19/12
18/12
2 ...

Загрози парку «Знесіння»

09-11-2021 17:272049

Загрози парку «Знесіння»

Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» є ласим шматком для багатьох сусідів. Мало хто втримується, щоб не облаштувати на землях парку город, автостоянку або просто загородити невеличку територію з далекоглядною перспективою.

 

Згідно з довідкою управління Держкомзему у місті Львові від 2010 року регіональний ландшафтний парк «Знесіння» має у користуванні 22 земельні ділянки загальною площею 153,6903 га. Станом на сьогодні відомо про близько пів сотні користувачів, які здійснюють самозахоплення парку. Це зазвичай мешканці вулиць Лісної, Липківського, Заклинських, Балкової, Старознесенської, Золочівської, Польової і Кривчицької, які облаштували собі городи. Однак, найбільшою загрозою для парку є користувачі, які без зайвого розголосу, у судах доводять своє право на великі земельні ділянки в самому серці парку, руйнуючи його історичний вигляд. 

Приватна житлова забудова на 0,351 га по вул. Митрополита Липківського в центрі парку «Знесіння»  

Господарський суд Львівської області третій рік розглядає справу №914/1083/19 за позовом Львівської місцевої прокуратури №1 в інтересах держави в особі Львівської міської ради до ТОВ «Будівельний альянс-плюс» про витребування у Товариства на користь територіальної громади земельної ділянки площею 0,351 га по вул. Митрополита Липківського у м. Львові (кадастровий номер 4610137200:08:003:0017). Прокурор мотивує тим, що спірна земельна ділянка, незаконно вибула з комунальної власності територіальної громади м.Львова, оскільки знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку «Знесіння» що підтверджено Державним актом на право постійного користування землею від 19.12.2001р. З 2019 року судовий процес перебуває у підготовчому засіданні, однак зрозуміло одне, Львівська міська рада жодного рішення щодо спірної земельної ділянки не приймала, а відтак відповідач буде затягувати справу допоки у прокуратури не заберуть повноважень позиватись до суду за майно громади.

ТОВ «Будівельний альянс-плюс», яке належить групі родин Гуди і Цимбалюк (ключові особи Ігор Гуда – власник компаній Креатор-Буд і Анна Цимбалюк - співвласниця ТОВ «Інститут біомедичних технологій» і невістка Нардепа Михайла Цимбалюка) є учасниками кількох судових процесів пов’язаних із незаконним виведенням землі із комунальної власності. Зокрема, Західним апеляційним господарським судом розглядається справа про витребування у цього Товариства земельної ділянки площею 0,4830 га на вул.Пасічній 146, яку останнє придбало після кількох перепродаж з ознаками фіктивності первинного державного акту власності на землю. Детально цю історію описало видання «Наші гроші» ще у 2017 році.

Інше кримінальне провадження було відкрите у 2019 році Львівською прокуратурою і стосувалося законності використання ТОВ «Будівельний альянс-плюс» земельної ділянки загальною площею 0,69 га, яка розташована на вул.Стрийській шляхом влаштування автостоянки для паркування транспортних засобів.

З матеріалів справи відомо, що згідно отриманої інформації з Департаменту містобудування ЛМР встановлено, що Львівською міською радою рішень про надання у власність, постійне користування чи оренду вказаної земельної ділянки для забезпечення стоянки транспортних засобів не приймалося.

Натомість ТОВ «Будівельний Альянс-Плюс» повідомило орган досудового розслідування, що використовує вказану земельну ділянку згідно договору №39 П\Т від 24.06.2019 про використання земельної ділянки, спеціально визначеної для забезпечення паркування транспортних засобів. Чим закінчилось кримінальне провадження наразі не відомо, однак ЖК «Креатор-Буд» завершує сьому чергу будівництва на вул.Стрийській, квартири успішно продаються і жодних претензій до мешканців новобудови бути вже не може.

2,8217 га землі прикордонників по вул. Довбуша, 15 та будівництво приватного готельно-рекреаційного комплексу

З лютого 2017 року тривають суди за земельну ділянку загальною площею 2,8217 га по вул. Довбуша, 15 кадастровий №4610136600:01:009:0017. З цього часу справа дійшла до Верховного суду і повернулась на повторний розгляд до Господарського суду Львівської області. Відповідач, ТОВ «Архібуд», зареєстроване у Львові на вул.Зеленій 105 у 2004 році, тісно пов’язане з родиною братів Дубневичів. Товариство отримало у 2008 році згадану земельну ділянку, від якої без згоди Кабміну відмовилася військова частина 2144 Державної прикордонної служби, в оренду на 10 років від міської ради для будівництва житлового кварталу.

За згодою ДАБІ почало будувати готельно-рекраційний комплекс і незаконно зареєструвало у лютому 2017 року на себе об’єкт незавершеного будівництва, попри те, що на цій земельній ділянці зареєстровано право власності Державної прикордонної служи України на трансформаторну підстанцію літера Е-1 площею 19, 6 кв. м. Позивачем у справі виступила прокуратура, до якої звернулася ГО «Правозахисний центр імені генерала УНР Володимира Сікевича», яка вважає що приступати до будівництва готельно-реакреаційного комплексу ТОВ «Архібуд» могло тільки після внесення змін до договору оренди та його державної реєстрації. Тому, під час здійснення державної реєстрації порушено права власника нерухомого майна, а саме держави в особі, Державної прикордонної служби, адже державний реєстратор володів інформацією про знаходження на земельній ділянці об'єкта нерухомого майна прикордонників.

Досі суди усіх інстанцій приймали рішення про визнання недійсним договору оренди землі від 11 грудня 2008 року укладеним між ЛМР в особі департаменту містобудування та ТОВ «АрхіБуд», повернення земельної ділянки загальною площею 2,8217 га по вул. Довбуша, 15 у м. Львові кадастровий №4610136600:01:009:0017 на користь держави в особі Кабінету Міністрів України за виключенням земельної ділянки площею 722,6 кв.м., що знаходиться під об’єктами нерухомості придбаними ТзОВ «АрхіБуд» 20.04.2006 року. Повторний розгляд справи швидше за все покликаний не лише затягнути справу, але й переглянути попередньо прийняті рішення, які позбавляють ТОВ «АрхіБуд» будь-яких прав на землю. Львівська міська рада у цій справі займає позицію прокуратури, сподіваючись, що Кабінет Міністрів України мав би передати цю землю у комунальну власність, адже вона межує з землями парку «Знесіння».

Автостоянка на Харківській, 44 проти парку «Знесіння» 

Підприємство гаражного і технічного обслуговування «Сервіс» Львівської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів, в особі ПП «Факторія» з 2019 року судяться з Львівською міською радою і Регіональним ландшафтним парком «Знесіння» за земельну ділянку на вул.Харківській, 44. В судах розглядається дві справи (№914/2599/19, №914/125/19) щодо згаданої земельної ділянки: спершу автостоянка звернулась до суду з вимогою визнати нечинною Ухвалу Львівської міської ради від 2001 року, якою визначаються межі парку, у відповідь міська рада підготувала зустрічну позовну заяву якою оспорює правомірність набуття ГО «Всеукраїнська спілка автомобілістів» права власності на об’єкт нерухомості: автостоянку №3 загальною площею 17,7 кв.м. на вул. Харківська, 44 у м. Львові та в подальшому її продаж ПП «Факторія».

У кінці минулого року Господарський суд Львівської області зупинив провадження у справі і призначив судову експертизу, аби з’ясувати чи входить земельна ділянка, площею 5 059,5 кв.м, на якій знаходиться асфальтобетонне замощення, що належить ПП «Факторія», в межі земельної ділянки площею 14 868 кв.м, яка була передана у 1978 році на баланс Підприємства гаражного та технічного обслуговування «Сервіс» і які саме складові частини автостоянки мають ознаки нерухомого майна, а саме будівлі під літерою Б-1 площею 17,7 кв.м, який вказаний як «дерев`яний кіоск» у документах. В кінці цього року експертиза мала б завершитись, і від рішення суду залежатиме доля парку, адже порушення встановлених у 2001 році меж парку може стати прецедентом у справах інших землекористувачів, які здійснили самозахоплення території парку.

Отже, загрози парку «Знесіння» реальні. Багаторічна судова тяганина за земельні ділянки, які колись належали парку, врешті буде завершена. І є ймовірність, що судові справи, де позивачем виступає прокуратура, яка щоразу в судах спершу доводить, що має законне право захищати комунальне майно, будуть вирішені не на користь громади міста.

Інтереси громади мала б захищати Львівська міська рада, яка, схоже, не особливо зацікавлена у таких довготривалих і безперспективних процесах. Про це свідчить відсутність інформаційної підтримки і інтересу до справ, що в свою чергу дозволяє їх затягувати і врешті-решт програвати. 

Марічка МУХА для Leopolis.news