logo
26/05
10/05
25/04
23/04
19/04
15/04
14/04
10/04
07/04
05/04
04/04
2 ...

Як львівські нардепи у 2021 році в офіційні відрядження за кордон їздили: хто, куди і на скільки

24-01-2022 10:582827

Як львівські нардепи у 2021 році в офіційні відрядження за кордон їздили: хто, куди і на скільки
Фото: pracyakremen.com.ua

Leopolis.news продовжує інформувати своїх читачів про діяльність народних депутатів від Львівщини. Ми вже писали, як нардепи здійснюють роботу над законопроєктами, відвідують сесійні засідання, беруть участь у голосуваннях, яку отримують заробітну плату. У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо хто з них і куди їздив в офіційні відрядження за кордон. 

За інформацією Управління справами Апарату Верховної Ради України із 26 львівських нардепів у 2021 році в офіційних відрядженнях від парламенту за кордон їздили 13 парламентарів. Найдовше у відрядженнях був Юрій Камельчук зі «Слуги народу»: 17 днів. Наталя Піпа та Святослав Юраш були за кордоном по 13 днів, Андрій Лопушанський – 12, Роман Лозинський та Галина Васильченко – по 10 днів. Інші нардепи їздили в офіційні відрядження на кілька днів.

Переважна більшість львівських народних депутатів на своїх сторінках у соціальних мережах розповідає про те, як проходять їх закордонні відрядження, з ким зустрічаються, про що розмовляють. 

До прикладу, Наталя Піпа, яка у Верховній Раді є членкинею групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою, досить докладно описала про свою поїздку до Відня у жовтні минулого року. 

Так само Наталя Піпа докладно описувала і про свою поїздку до Вашингтона у липні 2021 року де побувала зі своїми колегами по фракції «Голос» Романом Лозинським та Галиною Васильченко.

Микола Княжицький, який є співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща, у минулому році двічі був в офіційних відрядженнях у сусідній країні. Про що також детально прозвітував на своїй сторінці у Фейсбуці. Хоча в РП він буває і частіше, про що також пише в соцмережах:

31 серпня 1980 року тут впала монополія комуністів. Після довгих переговорів 31 серпня комуністичний уряд Польщі мусив погодитися з існуванням незалежних профспілок.

Це був початок кінця ери комунізму у Центральній і Східній Європі.

«Солідарність» стала першим у країнах радянського блоку незалежним громадським рухом у формі професійної спілки, який об'єднав під гаслом мирних змін представників усіх суспільних верств. До лав «Солідарністі» вступило майже 10 млн осіб, кожен третій дорослий поляк. Серед них були численні члени комуністичної партії (ПОРП). Вона швидко переросла у широкий громадський рух, що прагнув демократизації, реалізації соціальних гарантій та відміни цензури.

Слухаю Лєха Валенсу. Каже: Найголовніше, чого нам вдалося досягти- розділення трьох гілок влади. Вони перестали контролюватися з одного центру. У цьому і полягала зміна системи. Але ця зміна ще не завершена, каже директор Європейського Центру Солідарності Базиль Керскі. І я з ним погоджуюся.

Павло Бакунець, який також є членом групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща, був в офіційному відрядженні лише раз: відвідав день міста Веньгожево, яке є містом-побратимом українського Яворова. Пан Бакунець був там мером до свого обрання в парламент. Про свій візит до Польщі він проінформував у Фейсбуці.

Народний депутат зі «Слуги народу» Євген Петруняк побував у минулому році у відрядженні в Стамбулі. Однак він не є членом групи з міжпарламентських зв’язків з Турецькою Республікою. Інформація про цей візит на його сторінці у ФБ з’явилася лише завдяки тому, що його затегав інший учасник цієї поїздки.

Софія Федина з «ЄС» є членкинею групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща. В офіційне відрядження до РП вона їздила в першій половині грудня минулого року. Однак жодної інформації про цю поїздку на сторінці пані Федини у ФБ ми не знайшли. Натомість, там є новини про її перебування у Празі, де вона взяла участь у благодійному концерті.

За інформацією Управління справами Апарату Верховної Ради України Ростислав Тістик у 2021 році був відряджений за кордон лише раз: 24-26 червня в Братиславу. Однак, якщо вірити Фейсбуку, то в цей час народний депутат активно працював у Львові, де брав участь у різноманітних заходах.

Його колега по фракції «Слуга народу» Святослав Юраш був у минулому році в офіційних закордонних відрядженнях тричі. Пан Юраш є Главою Постійної делегації у Парламентській асамблеї ГУАМ (об’єднує Грузію, Україну, Азербайджан та Молдову). Він докладно написав у ФБ про свої офіційні відрядження до Молдови і Польщі, але про поїздку до Баку – ні слова.

Андрій Лопушанський, який є  заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, жодного слова про свої дві поїздки до Страсбургу (Франція) на ФБ нічого не написав. В загальному в офіційних закордонних відрядженнях у 2021 році він був 12 днів. Так само не розповів виборцям у про своє відрядження і член фракції «Європейська солідарність» Андрій Парубій, який у вересні минулого року літав до Нью-Йорку. Натомість «слуга народу» Юрій Камельчук, який є  заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, про дві свої поїздки до Страсбургу на Фейсбуці інформував детально. Однак, про те, яка була мета його відрядження до Німеччини, не повідомив.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news