logo
27/01
24/01
23/01
22/01
21/01
20/01
19/01
16/01
14/01
13/01
10/01
05/01
31/12
30/12
2 ...

Міськрада претендує на сільськогосподарські землі громадян в с.Малі Підліски

02-02-2022 10:594871

Міськрада претендує на сільськогосподарські землі громадян в с.Малі Підліски

У порядку денному чергового пленарного засідання Львівської міської ради з’явилось ноу-хау – питання про резервування земель сільськогосподарського призначення новоприєднаних сіл для потреб Львівської міської територіальної громади. 

На перший погляд ідея добра, яка в перспективі забезпечить будівництво об’єктів соціальної інфраструктури, якби не одне «але». Справа в тім, що на усі ділянки, які пропонуються для резервування у с.Великі Підліски, де-факто є власники, які, відповідно до рішення Дублянської міської ради від 12.10.2020 року, отримали дозвіл на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства. В порядку денному – 10 питань, які пропонують затвердити проєкт землеустрою громадянам і стільки ж альтернативних питань, які передбачають резервування цих ділянок для потреб міської ОТГ. 

Відповідно до Генерального плану с. Великі Підліски, усі ці землі – територія особистих селянських господарств. Ділянки, на які громадяни виготовили технічні документи, розміром не перевищують 8 сотиків, вільні від будь-якого будівництва і, як видно зі світлин, прикріплених до проєктів ухвал, використовуються як сінокіс або зорані для вирощування сільськогосподарських культур. 

З юридичної точки зору, поведінка міської ради не має пояснень, адже виділення землі громадянам є технічною процедурою, яка не може бути перервана за ініціативою органу місцевого самоврядування без аргументованих причин. Якщо є перше рішення про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою, заявник за власні кошти замовляє виготовлення технічної документації і очікує на друге рішення про затвердження меж своєї землі. Більше того, міська рада, в особі директора департаменту містобудування Сергія Коровайника, намагалася перекласти відповідальність за прийняття таких неправових рішень на постійні депутатські комісії: комісію землекористування та агломерації і комісію архітектури, містобудування та розвитку територій. Депутатські комісії утримались від прийняття рішень по цих питаннях, вирішивши покласти прийняття рішення на розгляд усього депутатського корпусу.

Отже, приєднання сіл до міської ОТГ додало мешканцям клопоту, тепер їх доля вирішуватиметься у ручному режимі. Замість того, щоб прийняти рішення про розроблення містобудівної документації для новоприєднаних територій, міськрада намагається поставити під сумнів законні рішення попередніх органів місцевого самоврядування, забуваючи, що ці території є все-таки селами і мешканці звикли вирощувати городину, забезпечуючи при цьому львівські ринки свіжою зеленню і овочами, а замість будівництва багатоповерхівок і торгово-офісних центрів мріють про власні садиби з невеличким клаптиком землі. 

Марічка МУХА, для Leopolis.news