logo
29/05
16/05
30/04
29/04
28/04
06/04
20/03
16/03
04/03
16/02
22/01
19/01
07/01
01/01
2 ...

Про силу слова у час війни | Блог Ростислава Новоженця

25-03-2022 19:483728

Про силу слова у час війни | Блог Ростислава Новоженця

Як корабель назвеш, так він і попливе!

От відправили “рускій корабль” на три букви – він туди і пішов, можливо із задоволенням. Інша справа було б цей корабель разом з екіпажем проклясти або відправити до дідька-чорта. Адже слова мають властивість матеріалізуватись!

От з ким ми воюємо? 

Якщо почитати дописи у соцмережах чи послухати навіть офіційних речників від влади – то ми воюємо переважно з Путіном, орками, Мордором, ордою, рашистами, руснаками, росіянцями, рідше – з росіянами, руськими чи “рускіми”, Росією та зовсім рідко – з московитами, москалями, кацапами чи Московією. Потрібно сконцентруватись на чіткому визначенні ворога. 

Путін – так він завтра здохне або його вб’ють, а на його місце прийде інший, який, як і більшість тамтешнього населення, ненавидітимуть Україну та українців. Орки  й Мордор  – ці міфічні плем’я і держава існують поза реальністю, а ми б’ємося зі справжнім, а не вигаданим ворогом. Орда – так навіть там були правила ведення війни, а наш ворог є звичайнісіньким військовим злочинцем. Рашисти – як прототип до фашистів, але останні у порівнянні були менш цинічними й незрівнянно культурнішими. Руснаки – цей і подальші терміни походять від середньовічної української держави під назвою Русь і є вкраденими у нас, як і всі інші з коренем “рос”, як результат грецької транскрипції. 

Отож, суспільству і владі у цій війні потрібно однозначно, а не з викрутасами, назвати ім’я ворога. І тут не потрібно нічого фантазувати чи вигадувати. Звернімось лишень до української історії. Адже ворог залишився незмінним. Як і триста років тому – це москалі та Московія. Не забуваймо про це!