logo
26/11
25/11
22/11
06/11
03/11
02/11
01/11
14/10
08/10
05/09
16/07
05/07
04/07
28/06
2 ...

Все російське заважає нам жити | Блог Ростислава Новоженця

29-05-2022 17:241756

Все російське заважає нам жити | Блог Ростислава Новоженця

Під такою назвою у 2008 році вийшло моє інтерв’ю журналісту Владу Якушеву для журналу Der Spiegel Профіль. Тоді цей журнал – прототип німецького “Дзеркала” виходив в Україні російською мовою аж 30-тисячним накладом і був популярним у Києві, Харкові, Одесі, Донецьку та Криму. Давно вже закритий згаданий журнал, та й сам журналіст бореться з Росією вже справжньою зброєю у лавах ЗСУ, але гасло винесене в назві інтерв’ю залишається не тільки актуальним, а й стало наріжним каменем сучасної боротьби за справжню самостійну Україну.

Ось лише деякі цитати з того інтерв’ю 14-річної давнини:

Наш основний ворог – це Росія, яка постійно демонструє свої імперські апетити. Тому в Україні має бути вироблена військова доктрина, яка має бути спрямована проти Росії. Це наш ймовірний супротивник. І НАТО нам потрібне лише для одного – щоб захистити себе від Росії.

У Східній Україні багато хто не розуміє значення ОУН-УПА і є соціативними союзниками Росії. Тому нам потрібне міністерство пропаганди! Має бути створено центральний орган, який займатиметься цією пропагандою. В Україні у більшості населення свідомість деформована радянською пропагандою, і зараз потрібно методично працювати з людьми. У нас нормальний народ і нормальне населення, але схід довше був під російським впливом і це не вина цих людей, а їхнє лихо. Зараз має початися зворотне інтенсивне оброблення.

Росія має розпастись. Це закономірно, тому що всі імперії розпадаються. По суті, Росія складається з безлічі країн і народів, які вона завоювала, колонізувала. Загроза зникне, коли Росія розпадеться на багато держав. Геополітика це прогнозує. Це станеться, коли Росія втратить родовища нафти і газу на Уралі, в Сибіру.

Інформаційний простір російський - так, що ми робимо, щоб це було не так? Є депутати, яких ми обираємо, чому вони нічого не роблять? Тому що ми маємо п'яту колону. Якщо ми маємо п'яту колону, то чому ми називаємо її представників опонентами, а не ворогами?

Кажуть, що 1991 року ми стали незалежними. Незалежними від когось? Від Росії. Отже, вся українська державна політика має бути спрямована на відторгнення всього російського. Все російське заважає нам жити. Тільки таку лінію треба гнути, і тільки таку політику треба вести.

Скільки разів порушувалося питання про демонтаж радянських пам'яток? І що? Вони мають бути знищені! Ці символи говорять про те, чия влада. Одне слово – пам'ятник, це означає, що ми їх пам'ятаємо, ми вшановуємо тих, хто нищив українство. І у молоді яка підростає виникає питання: «Чому ми шануємо катів?»

Мій батько казав мені, щоб я ніколи не святкував 9-го травня, оскільки 9-го травня було поставлено крапку у закабаленні України. Цей період був періодом радянської окупації, і цю владу треба ненавидіти.

Потрібно заборонити діяльність московського патріархату. Чому ця чужа церква має вести службу російською мовою? Звучить російська мова – отже, все – це церква не має права на існування.

Російська мова, як мова окупантів, повинна бути якнайшвидше витіснена звідси. Підтримка російської це підтримка п'ятої колони, підтримка Росії.

Нам російська мова нав'язувалась силою протягом 350 років – царськими указами, циркулярами, указами ЦК, репресіями і зараз має піти зворотний процес.

Весь період радянської історії України слід вважати «Російською окупацією» і вимагати від Росії, як правонаступниці СРСР, компенсації за людські втрати за час окупації з 22 листопада 1920 року, коли Червона Армія припинила існування української республіки, по 1991 рік, виключивши період німецької окупації у розмірі 10 трильйонів 250 млрд. гривень. (2 трлн. 20 млрд. доларів), а також повернення втрачених українцями за цей період заощаджень у розмірі 132 млрд. доларів. Так, адже Росія цими грошима користувалася! А відсотки? До речі, чому ми виплачуємо самі собі компенсації за втрачені заощадження? Це має робити Росія!

Чому уряд досі не поставив це питання перед Росією. Віддавайте сюди! А не віддаєте – перекрити кран газу. Чи хочете ви дочекатися, коли Росія пустить газ в обхід України? Тоді вже буде все…

Звідки взялася така сума – 10 трлн? Порахувати дуже просто. 68 років окупації. За цей період російська імперія замучила 20,5 мільйона українців. По сто тисяч доларів за кожного знищеного українця.

Росія має зрозуміти свою провину, тоді вона буде зовсім іншою на будь-яких переговорах.

Степан Бандера говорив, що винний весь російський народ, нація, яка шалена, хвора на імперіалізм і бажає бути великою за рахунок інших країн, грабуючи їх і привласнюючи їх досягнення і території. Грушевський після оголошення української незалежності говорив, що почалася війна з Великоросією.

Але треба пам'ятати, що російська демократія закінчується там, де розпочинаються українські питання. Жодних позитивних змін Україні чекати не слід, чи це буде Путін, чи Медведєв, чи Зайцев, чи якийсь інший звір.

Чи є політик, який мені цікавий? Це Жириновський. Тому що ті дурниці, які він говорить, та кількість прихильників, які його підтримує, підтверджує, що російське суспільство хворе. Ця імперська бацила сидить там дуже глибоко. Цей політик неординарний, але через нього вся ця дурість проглядається. Він хоч і сам не російський, але йде в обозі шовіністичної політики. Він, відкритий ворог, і таких політиків більше, тому що з прямолінійним ворогом боротися простіше, ніж з хитрим, спритним.

Leopolis.news