logo
08/12
05/12
30/11
29/11
28/11
18/11
16/11
04/11
03/11
01/11
28/08
29/07
2 ...

Суд дозволив будівництво багатоквартирного будинку в зоні садиб на вул.Петлюри, 7а

06-06-2022 21:263814

Суд дозволив будівництво багатоквартирного будинку в зоні садиб на вул.Петлюри, 7а

На засіданні містобудівної ради вдруге представляли проєкт будівництва багатоквартирного будинку у зоні садибної забудови позаду заправки ОККО на вул.Любінській. Сформований квартал садибної малоповерхової забудови обмежений вулицями Петлюри і Бабія плавно завершується продуктовим ринком. Оскільки, ДБН Б.2.2-12:2019 окремим пунктом вказує, що «Розміщення багатоквартирних (секційних) будинків в кварталах садибної забудови не допускається» будь-яке будівництво багатоквартирного будинку поверховістю більше аніж 3 поверхи навіть не розглядалося. Однак, на останньому засіданні містобудівної ради, розробники повідомили що будівництво дозволено рішенням Верховного суду України і учасникам засідання довелося розглянути запропонований проєкт будівництва.

Згідно з проєктом 4-поверховий будинок на 10 квартир об’єднуватиме дві вулиці Петлюри і Бабія, і матиме пішохідний перехід між ними. Дворівневий паркінг на 13 паркомісць розмістять в окремій суміжній будівлі на цокольному і першому поверхах з двома окремими в’їздами. Будівля матиме приміщення комерційного призначення зі сторони вулиці Петлюри. Площа забудови ділянки складатиме 45%.  

Члени містобудівної ради запропонували зробити озеленення і влаштувати громадський простір на даху дворівневого паркінгу, також була пропозиція відмовитись від житлового будівництва на користь комерції.

Загалом остаточне рішення щодо будівництва багатоквартирного будинку на Петлюри 7а має прийняти виконком, який є колегіальним органом і може не виконувати рішення суду аби не спотворювати квартал садибної забудови 4-поверховим будинком. Окрім того, незважаючи на відсутність документів, земельна ділянка на якій планується будівництво огороджена глухим парканом і на ній вже проведені певні будівельні роботи, що є предметом дослідження міського ДАБІ.

Щодо участі судової системи у містобудуванні, з відкритих джерел відомо, що станом на сьогодні частина ДБНів взагалі не діють через рішення Верховного суду України, які фактично нівелюють норми закладені в містобудівному законодавстві України. До прикладу, у вересні 2021 року Громадська організація «Коло українських будівельників» виграла у суді справу щодо скасування заборони на будівництво багатоповерхових будинків у селах із населенням понад 1 тисяча осіб, що дало змогу зводити багатоповерхівки в передмісті великих українських міст. 

Марічка МУХА, для Leopolis.news