logo
26/11
25/11
22/11
06/11
03/11
02/11
01/11
14/10
08/10
05/09
16/07
05/07
04/07
28/06
2 ...

Хрестом і мечем | Блог Ростислава Новоженця

04-07-2022 11:361535

Хрестом і мечем | Блог Ростислава Новоженця

Президенту України Володимиру Зеленському

Українській діаспорі

Ієрархам українських Церков

Громадськості

Засобам масової інформації

 

  Звернення

В історії народів іноді трапляються випадки, які кардинально змінюють хід подальших подій. Був такий цікавий прецедент і в історії повоєнної Європи.

19 жовтня 1955 року радянські окупаційні війська раптом покинули контрольовану ними після закінчення Другої світової війни північно-східну частину Австрії. Це був один з перших випадків виведення військ СРСР з поневолених ними територій.

А спонукала до цього звичайнісінька молитва. З ініціативи отця Петра Павлічека було створено т.зв. братство вервиці, яке молилося за мир у всьому світі і , зокрема, за визволення Австрії. Згодом до спільної молитви були залучені всі австрійські парафії та громади. Відбувалися також публічні процесії у містах та селах, де брали участь відомі особистості, політики і навіть австрійський канцлер. У Відні такі процесії збирали до півмільйона осіб. Люди щовечора молилися і у своїх родинах.

Через вісім років безперервної молитви, 15 травня 1955 року, у Відні було підписано державний договір, який проголошував незалежність Австрії та звільнення від окупації.

Цей австрійський приклад у період сучасної російсько-української війни перейняла УГКЦ. Щодня о 20:00 за київським часом тут молиться вервиця за мир в Україні. Але, на відміну від Австрії, до цієї молитви не залучені не те, що усі християни, а навіть серед греко-католиків вона не є такою популярною. Та й молитва відбувається лише за мир, а не за перемогу українського війська, тобто перемогу Добра над Злом.

Закликаємо усі гілки влади в Україні, діаспорні середовища, усі українські церкви до спільної одночасної масової молитви за перемогу України над Росією, за повернення в лоно України-матері усіх захоплених московитами українських земель і відновлення повної територіальної цілісності нашої

Щира молитва до Бога всієї української нації буде додатковою допомогою нашим Збройним Силам у перемозі над Московією. Ця молитва як остання крапля переважить на нашу користь у цій війні і забезпечить нам не тільки мир на своїй землі, але й вільне життя у вільній Україні!

Адже, ми, як австріяки, вже вісім років війни, увесь цей час молимось! І перемога наша дуже близька! Але якщо раніше ми здебільшого молились кожен окремо, то зараз настав момент визначити день і годину та згуртуватись у єдиній одночасній спільній всеукраїнській молитві, що підсилить нашу збройну боротьбу за нашу перемогу над споконвічним ворогом!

         Група 22 січня

         За дорученням, Ростислав Новоженець