logo
03/02
2 ...

Білоруський диктатор лукашенко шукав контактів із Заходом, над ним нависла загроза – ЗМІ

01-12-2022 20:46286

Білоруський диктатор лукашенко шукав контактів із Заходом, над ним нависла загроза – ЗМІ
Фото: gordonua.com

Самопроголошений президент білорусі Олександр Лукашенко боїться за власне життя і можливий замах з боку російських спецслужб.

 Несподівана смерть міністра закордонних справ Владзіміра Макея послабила позиції противників безпосереднього вступу білорусі у війну. (До цієї групи також входять голова КДБ Іван Тертель, голова АП Ігар Сергєєнко, прем'єр-міністр Раман Головченко.)  Про це йдеться у статті  «Путін знову хоче Київ: чи буде наступ із Білорусі?» ZN.UA.

 Як зазначає автор статті Володимир Кравченко, невідомо, викликана смерть Макея природними причинами чи стала наслідком спецоперації російських спецслужб. Але, в остаточному підсумку, найбільше від неї виграли росіяни.

 По-перше, було усунуто одного з основних противників безпосередньої участі Білорусі у війні. По-друге, перервався один із основних каналів неофіційного діалогу Мінська із Заходом. По-третє, смерть вірнопідданого міністра може вивести лукашенка зі стану душевної рівноваги й підштовхнути його до зміни політики щодо участі у війні. Нарешті, по-четверте, смерть Макея стала попередженням для лукашенка, який маніякально чіпляється за владу й панічно остерігається замахів.

За інформацією видання, в Єревані, де проходило засідання ОДКБ, лукашенку вже озвучили погрози змістити його з посади. А за кілька днів до того, на нараді в самопроголошеного президента білорусі, голова КДБ попередив свого шефа, що росіяни готують на нього замах. Після чого лукашенко дав доручення пропрацювати через неофіційні канали із західними країнами питання надання йому та його сім’ї гарантій безпеки.

Це не вперше самопроголошений президент, у якого стрімко звужується поле для маневру, шукає діалогу з Заходом, прагнучи виторгувати гарантії безпеки: на початку березня його емісари вже працювали над цим питанням. 

Та, оскільки лукашенко не міг виконати головну умову Заходу — вивести російські війська з території білорусі, — переговори було згорнуто. 

 Leopolis.news