logo
03/02
2 ...

У Білому домі обмірковують постачання танків Abrams в Україну – ЗМІ

24-01-2023 20:35273

У Білому домі обмірковують постачання танків Abrams в Україну – ЗМІ
Фото: ілюстративне

Адміністрація Байдена схиляється до відправки значної кількості танків Abrams M1 в Україну, причому заява про поставку може бути оголошена вже цього тижня.

Про це повідомляє в вівторок американське видання The Wall Street Journal із посиланням на представників адміністрації США, передає Укрінформ.

«Це оголошення стане частиною ширшої дипломатичної домовленості з Німеччиною, за якою Берлін погодиться надіслати меншу кількість власних танків Leopard 2, а також схвалить постачання більшої кількості танків німецького виробництва Польщею й іншими країнами», – уточнює видання.

Це дозволило б розв’язати розбіжності між США, Німеччиною й іншими європейськими країнами щодо надання Україні танків у момент ключового етапу війни, пише газета. Адже Київ готує контрнаступ, щоби повернути українські території, а росія мобілізує війська для власних операцій.

Зміни в позиції США сталися після розмови 17 січня між президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом, зазначається у публікації. Тоді Байден погодився розглянути можливість надання танків Abrams всупереч позиції Пентагону щодо доцільності відправлення американських танків в Україну в умовах відсутності бази для обслуговування й ремонту, а також з огляду на використання авіаційного пального для Abrams.

Високопоставлений німецький чиновник сказав, що це питання було предметом інтенсивних переговорів між Вашингтоном і Берліном понад тиждень і, схоже, перебуває на шляху до вирішення.

Білий дім поки офіційно не коментує цієї можливості.

Leopolis.news