logo
17/06
15/06
14/06
12/06
11/06
10/06
09/06
08/06
2 ...

Учені дослідили, як впливає на мозок людини мова, якою вона розмовляє

19-03-2023 16:531189

Учені дослідили, як впливає на мозок людини мова, якою вона розмовляє
Фото: ілюстративне

Вчені з Інституту когнітивних функцій людини та мозку Макса Планка в Лейпцигу знайшли докази того, що мова, якою ми розмовляємо, впливає на наш мозок.

Як пише Medical Xpress, це одне з перших досліджень, яке показало відмінності між мозками людей, які мають різні рідні мови, передає «Українська правда. Життя». 

Науковці за допомогою магнітно-резонансної томографії дослідили мізки носіїв німецької та арабської мов і виявили відмінності в деяких його частинах. 

Порівнявши МРТ мозку 94 носіїв різних мов, науковець Сюеху Вей з’ясував, що мова, якою спілкується людина, моделює зв’язки в мозку, які можуть лежати в основі нашого мислення.  

Під час дослідження носії німецької мови показали сильніший зв’язок у мовній мережі лівої півкулі, ніж носії арабської мови.  

За словами науковців, такі висновки можуть бути пов’язані зі складним синтаксисом німецької мови, який зокрема зумовлений ​​вільним порядком слів.

«Зв’язки у мозку модулюються навчанням й навколишнім середовищем у дитинстві, що впливає на обробку та когнітивне мислення в мозку дорослої людини. 

Наше дослідження дає нове уявлення про те, як мозок адаптується до когнітивних вимог», – пояснив науковець Альфред Анвандер.

У майбутньому це дослідження допоможе науковцям більше дізнатися про міжкультурні відмінності людей. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news