logo
19/03
24/02
19/02
26/01
31/12
09/12
01/12
06/11
04/11
24/10
20/10
11/09
04/08
10/07
2 ...

«У Бога достатньо сил – хай у нас буде достатньо віри»: львівська художниця Роксолана Йолич

25-03-2023 16:576961

«У Бога достатньо сил – хай у нас буде достатньо віри»: львівська художниця Роксолана Йолич
Фото: Facebook Roksolana Yolych.

Виставки відомої львівської художниці Роксолани Йолич відбулись в Італії, Канаді, Польщі, Франції, Великій Британії, а також у Верховній Раді України. 

Роксолана Йолич часто бере участь у благодійних проєктах. Кошти від продажу картин художниця скеровує на допомогу лікарням, діткам-сиротам тощо. Картини Роксолани Йолич знаходяться в приватних колекціях ексміністра культури Євгена Нищука, митрополита Української греко-католицької церкви Бориса Ґудзяка. 

Зараз художниця працює над патріотичною серією картин про ПЕРЕМОГУ України! Аби підкреслити наш генетичний код та потужну силу нації! Дух нашого народу.

Як мистецтво впливає на життя та психологію людей в умовах війни?

Мистецтво відіграє важливу роль у збереженні культурної спадщини та ідентичності нації.

Використання мистецтва, як інструменту для емоційного звільнення та психологічної підтримки. Благодійних проєктів тощо.  Мистецтво як форма протесту та вираження думки в умовах війни.  Мистецькі проєкти та перформанси, як інструменти для піднесення свідомості та громадянської активності. Мистецтво може мати позитивний вплив на духовну стійкість та ментальне здоров‘я нації. 

Що у ваших мистецьких планах на майбутнє? 

Я вважаю, що мистецтво — це моя зброя. Працюю над картинами про ПЕРЕМОГУ. Мистецтвом можна відобразити силу духу та витривалість нації в умовах війни через відображення моральних якостей.  Використовуючи символіку, яка відображає мужність, сміливість, волю, відвагу та рішучість, щоб показати нашу незламність.

Скажу, що картини написані про війну та про перемогу можуть стати важливим інструментом для збереження пам'яті про тих, хто віддав своє життя за Україну.

Які емоції та настрій передаються через картини про перемогу України у війні?

Картини про перемогу України у війні можуть викликати різні емоції. Зокрема, гордість, вдячність, біль, скорботу, надію та віру в майбутнє.  З кожним днем — ми все ближче до перемоги.  Картини про Перемогу надихають.

Що надихає зараз Вас творити такі картини?

У мене завжди багато задумів та ідей, які я прагну реалізувати або вже реалізувала. Від початку війни я керуюсь цими словами: «У Бога достатньо сил — хай у нас буде достатньо віри».  В період війни важливий кожен з нас. У кожного своя зброя. Моя — це мистецтво.  Такі картини можуть стати джерелом натхнення для тих, хто бореться за свої права та вільність.

Це про віру у перемогу та спільну роботу над найважливішими цінностями.

Свобода для мене, як і для кожного українця є цінністю.  Отже, картини про перемогу України у війні можуть бути дуже важливим інструментом для формування правильної свідомості, сприяння патріотизму та активної участі у процесах відновлення країни. У майбутньому ще більше хочеться творити під Мирним Небом України. 

Мистецтво — як зброя це цікаво!

Так. Це важливий меседж.  

Мистецтво дозволяє не тільки привернути увагу до своєї культури, але й підвищити інтерес до співпраці та взаємодії. Крім того, мистецтво може бути використане для зміцнення відносин з іншими країнами через культурні обміни, співпрацю в галузі мистецтва та культури, організацію міжнародних виставок, фестивалів, концертів та інших заходів.  Це дозволяє створювати позитивний імідж країни та підвищувати її авторитет на міжнародній арені.

Таким чином, мистецтво може стати ефективним інструментом дипломатії, що сприяє підвищенню рівня взаєморозуміння та співпраці між народами.

Додамо, що завдяки своїм благодійним проєктам Роксолана Йолич залучила 40 тис. грн на проєкт «Пісні Війни», 27 тис. грн для «ОХМАТДИТу». 17 червня 2022 року під час персональної виставки-аукціону було акумульовано  та скеровано всі кошти осиротілим дітям 70 000 грн. 

Картини є в наявності, їх можна придбати написавши в особисті повідомлення мисткині Facebook Roksolana Yolych.

 

 

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news